nevzdelaneja

Je lepší, aby ministrove nemohli byt členem politicke strany?

Nejlepší odpověď
Drap

V našem politickém systému by to nebylo dobré, spíše kontraproduktivní. Pokud je dnes někdo ministrem a neni členem některé strany , tak je zajisté velkým sympatizantem strany, která ho do této funkce navrhla.

Další odpovědi
da ny

Vítězné strany vzešlé z voleb si „rozebárají“ jednotlivá ministerstva. Logicky jsou to členové strany nebo její příznivci a za tuto stranu kandidovali..
Úřednická vláda pak je sestavena z odborníků a může být apolitická.

Kryšpín

Je to jedno chybičky dělají a občas některé hrabe pod sebe jak slepička hrabalka