Kepler

Je lépe vidět daleko, nebo radši blízko?

Říká se, že je někdo blbý, jak daleko vidí, a pro strom nevidí les. Ale třeba slepec se psímu hovínku na chodníku spolehlivě vyhne, protože přece slepec hovno vidí, ne?

https://pixaba­y.com/illustra­tions/blind-see-low-vision-eye-disease-1027860/

Nejlepší odpověď
led

1 – Ak pozeráte do diaľky a vyzeráte prílet aliendrona, je lepšie vidieť ďaleko (bez technických prostriedkov), aby ste sa včas pripravili.
2 – Ak pozeráte na blízko a chcete rozoznať cenu na tovare, treba mať schopnosť vidieť na blízko. Vidieť do diaľky je v tomto prípade pre vás zbytočné rovnako ako baníkovi razičovi hvezdársky ďalekohľad.

Další odpovědi
Jiří Bohumil

Když jsem přečet otázku, tak jsem myslel, že jdeš na operaci se šedým zákalem a budou Ti měnit čočky.:-)
V tomto případě přistupuji k odpovědi pragmaticky. Je lépe vidět lépe do dálky a na blízko (na čtení) si vzít brýle. Neboť, pokud je venku zima a nosíš brýle na dálku a přijdeš do místnosti, většinou se ti okamžitě zarosí. Což se, v případě že máš brýle na čtení a v teple, nestane.
Pokud k otázce přistupuji „s nadhledem“, pak, v jakémkoliv případě, když vidím blbě, t.zv. na houno, tak to stojí za houno.
Což je můj případ a tak musím používat troje brýle. Na blízko, na dálku a ještě na mikroelektroniku.:-(
A že by slepý do toho houna nešláp?
Tož to bych se na to podíval, když já jej vyšlápnu každou chvíli (sedm psů na zahradě okolo našeho baráku).

zjentek

To si bohužel nevybereme. Nechtěl tys slovo VIDĚT nahradit slovem DÍVAT? Pak by to bylo na jakousi odpověď, KDYBY TADY OVŠEM byla kategorie filozofie. (;

Justin1

Obojí může někdy být důležité, záleží na tom, co je důležitější. Třeba při řízení auta se potřebujeme po většinu času dívat mnohem dál dopředu než jenom těsně před kapotu auta, ale občas se musíme podívat i na tachometr.

V souvislosti se slovy „blízko“ a „daleko” si vzpomínám na jednu knížku o školácích, kde se jeden školák účastnil recitační soutěže s tímto projevem: „Ljotčiki. My letájem dalekó, my letájem blízko, my letájem vysokó, my letájem nízko.“

aliendrone

Nevěř Keplere Její Excelenci led, je LEPŠÍ být krátkozraký! Proč? Protože jakmile se k ní dostnateš na vzdálenost definovanou jako „na dohled“, OKAMŽITÉ propadneš jejím svodům a kouzlům! Jsi tudíž ZTRACEN (a možná i ZATRACEN, na každý pád lepší být rovnou UTRACEN, ušetříš si mnohá muka, která s potěšením mužům působí)! Ergo lepší moc daleko nevidět. ;) :D :D

Nicméně vezmu-li v potaz to „je blbý, jak daleko vidí“, tak prognóza mě DĚSÍ! Jsem totiž podle něj čím dál chytřejší a bojím se okamžiku, kdy budu tak chytrý, že nebudu rozumět ani sám sobě! To už budu ale připomínat tebou vložený obrázek. ;) :D :D

mosoj

To má být k smíchu? Buee chlemst ………...