charliesheep

Je lenost vrozená?

Mívám záchvaty lenosti,jako třeba tedˇ,zajímalo by mě,zda jsou tyto stavy vrozené,dědičné nebo je to prostě stav,objevující se nepravidelně,vy­volán okolnostmi(nap­ř.počasím…).Váš názor?A co vy a lenost?
Doplňuji:
Nemám to na 14 dní,většinou se musím překonat a dokopat k nějaké činnosti prakticky ihned,když jsem leností přepaden,jde o to,že se mi v danou chvíli nic nechce ani v případě,že si mám jít na firmu pro penízky,jako dnes.A peníze jsou silnou motivací.Děda ani otec líní nebyli,tak nevím.A jsem Panna.

Nejlepší odpověď
zjentek

já mám výkon, nebo hyperaktivitu nebo schopnosti jednoznačně ovlivňovaný fází měsíce. Je mi dost na to, abych na to mohl přijít úplně sám. Ale schopnosti jsou v genech,výchově a poznání, jednoznačně. Jo a mám to tak, že i když přijde fáze lenost, není nuda. To slovo mě naštěstí nějak obešlo, tož tak u mě.

Další odpovědi
pusinka50

Tak jestli jsi narozený ve znamení Ryb, tak je to vrozené. Jinak „záchvaty“ lenosti a únavy má každý, jen to nesmí trvat několik dní, pár dní člověk může odpočívat, ale jestli nic nedělá a odpočívá týden či 14 dní, tak to není tak docela od únavy. Lidé léčící se na deprese či úzkosti mají únavu většinou permanentní. Dědičné dispozice také hrají velkou roli. Ale „zdravému“ člověku by mělo stačit si od práce pár dní odpočinout a pak zase fungovat. Klima a počasí jistě ovlivňuje výkonnost, nízký tlak a vysoký tlak, podzim a zima, unavují nedostatkem slunce a inverzí a smogem, to je pak nejlepší nedělat nic, když se venku pro smog dýchat nedá

dudu

Lenost je všem z nás přirozená. Vrozená je schopnost ji překonávat a ta je různou měrou dána přírodou, často jako její dobrý, či špatný dar.
Důležité jsou rovněž faktory přijaté od rodiny, nejbližšího okolí a kolektivu.
Velmi také záleží na náhodně se vyskytnuvším jedinci, který se pro konkretní osobnost stane parametrem nastavení celoživotních mantinelů a hodnot.

Děda Louda

Vidím svět podobně, ale nejsme v tom sami:
www.youtube.com/wat­ch?v=lQ4vr6d_2OY