Avatar uživatele
hubisek1

Je lehčí se naučit na klasickou nebo elektrickou kytaru?

Chvíli jsem hrála na klasickou kytaru, ale moc mě to nebavilo, víc se mi líbí elektrická. Je to na ní lehčí, těžší, nebo je to na stejno?

Zajímavá 0 před 2490 dny Sledovat NahlásitOdpovědi
Avatar uživatele
Hlada

Elektrická kytara má užší a zaoblený hmatník, takže není potřeba tolik roztahovat prsty, lépe se chytá barré, na druhou stranu má tvrdší struny. Výsledně to ale nejsou podstatné rozdíly.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

Když se Ti líbí elektrická kytara, tak se na ni nauč hrát. Když Tě to ale nebude bavit, necháš i toho. Technicky se hraje na každou kytaru, která má 6 strun stejně, na elektrické můžeš upravovat zvuky pomocí zesilovačů atd. Zvuk nevzniká v tělese kytary , ale pomocí snímačů jde do zesilovače, mluvím o elektrické kytaře. Existuje mnoho skladeb na kytaru, dokonce i na elektrickou kytaru existují skladby, co zahraje pouze umělec. Říká se,že kytara je orchestr v malém, proto je tak těžké se na ni naučit. Kvalitní akustická kytara má hodnotu osobního automobilu, elektrickou kytaru koupíš levněji Často se stačí naučit pár akordů a díky zesilovačům můžeš excelovat na koncertech. Pokud Ti to stačí, je to na Tobě.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
xxx3

To je špatně položená otázka - asi jako ptát se, zda je lehčí fotbal nebo hokej. Záleží na jaké úrovni.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Hudba, film a TV