Ondrej01

Je legální zveřejňovat komentáře uživatelů Facebooku a jejich jména?

Dobrý den, chci začít dělat taková vtipná videa, kde bych ukazoval komentáře z různých facebookových skupin a stránek, protože někdy mi hlava nebere, co ti lidé nevymyslí. Je ale legální zveřejňovat jména a fotografie lidí, kteří je napsali? Samozřejmě jen ve screenshotu komentáře, do jejich osobních fotek bych se nehrabal.

Nejlepší odpověď
ivzez

Obávám se, že si Twist pravidla mylně vysvětluje.

Obsah na Facebooku sicě můžete sdílet, ale pořád
zůstává obsahem toho, kdo jej první zveřejnil.

Bez souhlasu autorů byste neměl používat nic a bez souhlasu
konkrétních osob nesmíte zveřejňovat jejich jména ani fotky.

Další odpovědi
Tw!st

Ano, podmínky Facebooku to umožňují a každý, kdo se na Facebook registruje s těmito podmínky souhlasí.

anonym

V tomto případě nelze aplikovat ochranu listovního tajemství, zřejmě jen právo na ochranu osobnosti a autorský zákon. Ten je však aplikovatelný jen na nějaké autorské dílo což je v nejjednodušším případě třeba nějaká fotografie, už mnohem méně je však aplikovatelné na to co v sociální síti někdo napsal.

Ve finále to jediné co vám brání ve zveřejnění je vlastně jenom etika, jinak mi není znám jediný případ kdy by někdo u soudu uspěl se žalobou, která napadá zveřejnění screenshotu ze socální sítě, na kterém je pouze psaný přízpěvek, který jiný uživatel sám zveřejnil a sám se pod něj de fakto celým jménem podepsal. Vy ho tím screenshotem jenom citujete.