Avatar uživatele
zjentek

Je legální zabíjet hmyz? Mravence a tak?

  1. Tuto otázku jsem zde položil před dlouhými léty, tak jestli se od tý doby třeba nějak nezměnil zákoník, nebo tak… prostě zda jsme po této stránce jako lidstvo taky nějak dozráli.
  2. Když jsem zde takto či podobně formulovanou otázku položil dávno před léty, proč tedy není v archivu dohledatelná?

Díky a příjemný víkend bez covida – madlo dveří se dá táhnout tkaničkou, tlačit chodidlem. Zjentek, kategorie HMYZ.

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? aliendrone před 1462 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Edison

Já v tom vidím zásadní problém, který byl i u původní otázky zmíněn: Pozor na chráněné druhy. Další je třeba vybití včelstva, které může někomu patřit, zde by klidně mohlo jít přímo o trestný čin. Zrovnatak mohou být chráněny celé ekosystémy, tedy včetně hmyzu bez ohledu na druh.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Hufnágl

Tak určitě hmyz zabíjet můžeš, ale humánně.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
aliendrone

Doufám, že NENÍ. Edison mne exkluzivně nakazil zlotřilostí (pro ostatní má jen Covid ;) :D) a tak pociťuji uspokojení, pokud se mi podaří zaplácnout komára, ováda apod. bestie, které by bylo umocněno případnou nelegalitou takového jednání. Tak proto! :)

Jinak Hufnágl to trefil – POKUD to bude HUMÁNNĚ, genderově vyváženě a dostatečně multikulturní, tak by v tom neměl být problém. Si myslím. Ale v tomto oboru jsem jen laik. ;) :D :D

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
zjentek

No… osobně bych se toho vědomého zabíjení hmyzu vystříhal a to dosti široce, bez ohledu co „se smí a nesmí“. Ovšem souhlasné sdílení názoru neočekávám, nebojte, já si velice dobře UVĚDOMUJI, na jakém světě že to žiji. (;

před 1462 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Tos měl napsat jako odpověď, čéče… Mohl bys dostat palec a měl bys jich pět… tedaaaaa… jestli netrpíš nějakou tou amputací…

před 1462 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

Mluvím vážně. Bez ohledu na to, koho to dráždí.

před 1454 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Já taky.

před 1454 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek