race02

Je legální stahovat e-booky z uloz.to?

Doplňuji:
pro Hlada: no když stahovani filmu a hudby legalni je tak proč je nelegalni stahovani knížek?

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Protože současný nedokonalý autorský zákon elektronické knihy bere jako software.

http://www.lu­pa.cz/clanky/e­lektronicke-knihy-z-pohledu-pravniho/

Další odpovědi
Hlada

Ne.
Proč?

Vyplynulo to z jednoho pořadu na ČRo2, který jsem poslouchal, neumím to ale přesně vysvětlit.
Díky Michale. To je logické vysvětlení. Ono nějak se to ošetřit musí. Jinak by nikdo e-knihy nevydával. Analogie s užitím filmu nebo hudby pro osobní použití je, ale zatímco z filmu je příjem z promítání v kinech, z hudby z koncertů, e-knihu autor nijak jinak prezentovat nemůže. Z vydávání CD už by se také dneska kapela neuživila.