Weirdquestio

Je legální trhat sněženky ve městě?

Vím, že se nesmí trhat ve volné přírodě, ale nevím, zda před panelákem.

Taky by mě zajímalo, jak se získávají legálně tyto rostliny na zahrádku.

Nejlepší odpověď
briketka10

Ve volné přírodě jsou sněženky chráněné.

Neviděla jsem je růst mezi paneláky.
Jen na zahrádkách sousedů a musíte
si vypěstovávat sami jen z cibulek.
Ty se dají koupit v květinářství:

 http://hobby.id­nes.cz/snezen­ky-si-musite-vypestovat-vlastni-v-obchode-je-legalne-nekoupite-1k8-/hobby-zahrada.aspx?c=A100305­_145315_hobby-zahrada_mce

Další odpovědi
kelley

Pozor, sněženka JE chráněná. A zákon nijak nerozlišuje jestli ve městě nebo kdekoliv jinde. Záměrné vysazování laiky (platí pro jakékoliv rostliny) mimo jejich přirozený výskyt (a mimo zahrádky) není úplně dobrý nápad.

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Sn%C4%9B%C5%BE­enka_podsn%C4%9B%C5%­BEn%C3%ADk

Kepler

O chráněnou rostlinu nejde, je dokonce záměrně vysazována přenosem z míst normálního výskytu.. Je ale hrubé vytrhávat tyto první posly jara. A zvláště mezi paneláky. To už by si tam mohli „vysazovat“ pneumatiky obarvené na bílo.

Medulka.013

Netrhala bych žádné kytičky, ať už rostou kdekoliv. Více se mi líbí v přírodě, než ve váze nebo v květináči.
Jinak souhlasím s briketka10, ale pouze pokud se v tom květinářství prodávají pouze šetrně vypěstované cibulky a vůbec všechna sadba.