jirka21kufr

Je legální, když vám někdo pošle film přes internet a vy za něj zaplatíte?

Odpovědi
anonym

V zásadě ano – http://www.31s­.cz/?enter=1
😉

setapouch

Pokud ten „někdo“ má licenci k šíření díla, pak ano, je to legální pro něj i pro tebe.

Jestliže ten „někdo“ nemá licenci k šíření díla a ty si dílo stahuješ z neautorizovaného zdroje, pak pro toho „někdo“ toto legální není (i poskytování odkazu je protiprávní, viz nedávný rozsudek Ústavního soudu). Pro tebe to legální je (stahování není protiprávní).

Jestliže ten „někdo“ nemá licenci k šíření díla a ty si dílo stahuješ z autorizovaného zdroje (se souhlasem vykonavatele majetkových autorských práv), pak to legální je pro obě strany.

setapouch

Oprava: …nález Ústavního soudu…