zjentek

Je LCD TV více nebezpečná než LCD PC monitor?

Například pokud má člověk TV 32" a používá ji coby monitor k PC, čili do ní dlouhodobě kouká ze vzdálenosti cirka 70 cm a zda je tento způsob využití TV zdravotně nebezpečnější než při tomtéž použití/využívání standardního monitoru.

Odpovědi
Hlada

Oční lékaři tvrdí, že obrazovky mohou způsobit únavu, nemohou ale poškodit zrak. Panel TV a PC monitoru je stejný.

zjentek

Aha. Nevím proč jsem měl zato, že panel monitoru má prvky, díky nimž čoeka nějak více chrání… nevím proč.

led

To bývavalo za čias CRT monitorov https://www.svet­hardware.cz/techno­logie-ktere-neprezily-desetileti-dil-2/29080-2 Mnohí užívatelia na monitor nasadzovali aj polarizačný štít.