Je laska skutecne slepa ? -iv-

Nejlepší odpověď
annas

Na otázku odpovím citátem, který rovněž tvrdí, že láska je slepá.

Dante Alighieri – 13./14. století.

„Nic nerozněcuje lásku jako povzbuzující poznámka někoho třetího. Láska je slepá a nedůvěřuje sama sobě, chvatně se chytá každé opory.“

Další odpovědi
chudst

Asi zalezi spis na osobnosti; diky lasce tolerujeme daleko vice zlozvyku a spatnosti u partnera, nez bychom tolerovali jinak. Proste je omlouvame a snazime se je nevidet. Je uz na kazdem, jestli se necha laskou natolik ovlivnit, anebo se bude ridit rozumem.

Andělé

Láska je jedním z nejsilnějších citů na světě. Čím víc milujete,tím víc jste slepí…:(

anonym

Ten, kdo opravdově miluje, skoro nikdy nepozná, kdy ho ten druhý milovat přestal.
To je jeden citát,pravdivý,?Já si myslím,že ano.

hanny 2

Ano,je.Vždy je na tom z těch dvou líp ten,kdo má rád míň.Protože jedině on/ona dokáže v zamilovanosti zapojit i rozum.

arygnoc

v tom prvnim momente asi ano.
potom uz nosi „jenom“ ruzove bryle.
pak vystrizlivi – a to se nekdy zmeni i v nenavist.

quentos

ano, s jedinou výjimkou, a sice povrchní „láskou“. Ta má naopak oči doširoka otevřené, jelikož jede jenom po vzhledu :{(> bohužel je jí všude plno. Spousta lidí hluboce, a tedy slepě milovat vůbec nedokáže.
Doplňuji:
… případně po penězích :{*/>

rynek878

s většinou zde souhlasím,je jasné,že od velké lásky je jen malinký kousek k velké nenávisti

GM

Ano, láska bývá slepá, pokud k vystřízlivění dojde pomalu, může vztah vydržet. Pro Quentose – ty jsi ale pesimista ve svém věku, někdy mě tvoje odpovědi až šokují, párkrát sis postěžoval, že jsi sám, není jednou z příčin taky tvůj pesimismus?

oskar

Láska je mocná čarodějka…