Rokio

Je křesťan osoba, která není pokřtěná, nechodí do kostela a ani se tak nechová, ale věří v Boha?

Je taková osoba vůbec křesťanem?

Nejlepší odpověď
annas

1. "Smysl křtu je v tom, že člověk skrze něj začne patřit do společenství, kterým je církev. Bez křtu zůstává stát mimo ni. Křest je podmínkou pro to, aby se člověk stal křesťanem v tom pravém slova smyslu.

Jistotou je křest, ovšem samozřejmě za předpokladu, že pokřtění vedou křesťanský život."

--
2. Jsem křesťan, když nejsem pokřtěný,?

"Dalo by se říci, že jsi spíše takový sympatizant křesťanství, než křesťan/ka v pravém slova smyslu.

Obřad křtu je viditelným znamením neviditelného pouta s Bohem."

Více v odkazu
http://www.vi­ra.cz/otazky/Jsem-krestan.html

Pokud věříte a jste nepokřtěný, chováte se slušně, jste „nepravý“ křesťan. Ale důležité jsou vaše morální hodnoty, uznávání třeba Desatera.

Naopak někteří „praví“ křesťané se nechovají tak, jak by se měli chovat, taakže jejich chování je v rozporu s jejich „křesťanstvím“.

Víra je vaše soukromí, věříte, že „budete spasen“, Bůh je pro všechny lidí. Církev má pravidla, ale Bůh je jeden. Nestačí jen věřit, ale obracet se k Bohu , děkovat za vše dobré.

V odkazu najdete několik otázek, kde je vše vysvětlené.

http://www.vi­ra.cz/otazky/krest-dospelych.htm

Další odpovědi
led

Kresťanom nemusí byť len osoba krstená. Mnohí sa síce za kresťanov hlásia, ale v skutočnosti nežijú v zmysle tohto náboženstva. Pssst! Žiadne mená…
Na druhej strane človek žijúci podľa prikázaní kresťanskej viery, aj keď nekrstený (z akýchkoľvek dôvodov), môže byť vo svojom vnútri kresťanom. Kresťanom z presvedčenia, aj keď nie podľa papiera.

cochee

Celkem kravina, ne?

Židé nejsou pokřtěni, do kostela nechoděj, „nechovají se tak“ (co to vlastně v tomto případě znamená?) a v boha věří (přičemž shodou okolností je to prý dokonce tentýž šéfík jako u křesťanů). Řadí se snad Židi mezi křesťany??

mzm

Na to se mi líbil názor pana Davida. Cituji:

"Jestli ono ty náboženské koncepty nejsou jen blázniva deka ze slov co nic nepřidává, pouze magickým jazykem se snaží o vysvětlení toho co je. Jakoby pro lidskou mysl bylo těžké přijmout, že něco prostě neví a tak si vymyslí i nesmysl, jen aby zdánlivě zanikla nevědomost.

A ve finále z toho vznikne nevědomost plná divných slov, hábitů a církevní hiearchie. Hurej, lidé se chopili nevědomosti a přetavili jí v instituci. Založili školy a učí se něvědění obalit slovy. :) "

Roman71

Křesťan je ctitelem pravého Boha a následovníkem Jeho Syna Ježíše Krista, Slouží Bohu a koná jeho vůli. Sedět doma a věřit bez toho, aby se víra projevila odpovídajícími skutky, křesťanské vůbec není. Křesťanská víra bez skutků je mrtvá, nemá pro Boha žádnou hodnotu. Sice takový člověk v myšlenkách sympatizuje s křesťanstvím, ale je mu to víceméně k ničemu.