Complex

Je kouř z kadidla karcinogenní?

Nejlepší odpověď
Kepler

Kadidlo je pryskyřice získávaná z kmenů kadidlovníku, která obsahuje vonné a léčivé látky. To, čím dýmají v našich kostelech ale zrovna vonné není, jen bůh a jeho sluha ví, co je to za sajrajt. Obecně ale můžou karcinogenní látky vznikat nedokonalým spalováním každé vyšší organické látky. Pochybuju ale, že to někdo zkoumal.

Další odpovědi
Dochy

Je to kouř. Navíc produkt silně nedokonalého spalování aromatických dřev a olejů. Tak co myslíš?
Ale běžný člověk toho neschytá podstatně víc, než když např. čeká na BUS spolu s kuřákem…
___
Po shlédnutí keplerovi odpovědi se musím opravit. Ten olej místo pryskyřice byla blbost. A nejsem si jist jak se udržuje kadidlo „funkční“, měl jsem za to že je tam směs těch pryskyřic („kadidlo“ je jedna složka) a dalších látek dřevitého charakteru… Pokud to někdo ví přesně, nechám se poučit.