Kazatel

Je koronavirus dílo boží?

Odpovědi
DoTazatel

Je dílo Číňánů, kteří snědí, co se dá — konkrétně ze zvířat.

Teda pokud není pravdivá ta konspirační teorie, že za to můžou USA… :'D Bože, je až k neuvěření, za co všechno můžou USA a co si člověk nevymyslí (taky nemám USA v oblibě, ale svalovat na ně úplně všechno – např. i 11. září?).

elkon

A to je kdo?

Kepler

Každý něco zprasí, i „dokonalý bůh“. Viz „nedokonalý člověk“.

Kryšpín

Těžko říci mor přišel z východu, španělská chřipka rovněž a nýní je to dílo jiné kultury a multi-kulti turismus to rozšíří.
Bude to mít velký pozitiv pro část národa, zda je lepší neomezená svoboda šlendriánství, pohrdání zákony a nařízením, anebo bezpečnost.

Roman71

Pochybuji a nechci spekulovat nad tím, kdo má tohle na svědomí.
Mimochodem, Lukáš, biblický evangelista zaznamenal Ježíšovu zmínku o tom, že v posledních dnech budou mimo jiná znamení i války, silná zemětřesení, hlad způsobený nedostatkem potravin a nemoci (Lukáš 21:11). Nepochybuji o tom, že to o něčem významném svědčí.

Zdroj: https://www.bi­ble21.cz/onli­ne#lukas/21/11

EKSOT123

Jakože sluneční korona je vidět při jeho zatmění, tak při Božím zatmění- nečinnosti, nezabránění vzniku viru ať už se vzal odkudkoli, vidíme, co se všechno může stát? Nevím, slyšel jsem názory věřících, že ač je to drsná zkouška, tak je to od Boha příležitost aby se lidi vyhranili a ledacos přehodnotili. Honba za ekonomickým růstem za cenu dluhů a drancování přírody na úkor potomků není asi to pravé. Je to příležitost si zvolit priority – chránit zdraví seniorů za cenu oslabení hospodářství, příležitost být ohleduplný,… jistě by se dalo takto nacházet dál. Ale najdou se i lidi lhostejní, nebo dokonce snažící se situace využít. Může to tedy být Boží příležitost a varování před podstatně horšími událostmi.

df

DoTazatel: jaká je podle tebe pravda o 11. Září?

DoTazatel

No podle tebe určitě taková, že za tím stojí USA (když se ptáš).

Abych to ukončil, tak nevím, protože úplně obeznámen s tím nejsem (jako téměř nikdo) a fakta neznám, takže nebudu hledat pravdu* – i když věřím tomu, že s tím usa nemá nic společného a připadalo by mi to absurdní (četl jsem o této kon. teorii a viděl jakýsi dokument, kde se to snažili „logicky“ vysvětlit a prodat to tak, abychom uvěřili, že za tím stojí samotné USA. No mně to přišlo celkem dost přitažené za vlasy a nevěřím tomu – a za tím si stojím. Bo můj názor, ale jak říkám fakta neznám a nejsem s celým případem úplně obeznámen, takže by bylo zbytečné něco svéhalvě konstatovat a obhajovat to).

*navíc mě to ani na tolik nezajímá, abych ji hledal…

EKSOT123

Já jsem tu konspirační teorii nečetl, ale něco jiného. Totiž názory jedné naší odbornice, která virus zkoumala a myslí si, že virus byl vícenásobně uměle pozměněn. (odkaz jsem dal u dnešní Autáčkovy otázky). Pokud bychom chtěli připustit zásah USA nebo někoho jiného, napadá mě dost krkolomná a nejvýš brutální, leč ne nemožná varianta. Že někdo využil toho, že se ve Wuchanu zkoumají viry vč. příbuzného SARS a že jim to ten někdo nasadil právě do toho Wuchanu, aby jim udělal ostudu. Naštěstí mezinárodní komise vir zkoumala se závěry, že vir je přírodní. Tak věřme, že je.

df

A ty si myslíš, že mezinárodní komise řekne do světa, že to je uměle vytvořené a někdo to vypustil? Já prozatím věřím Pekové.