Rohlik

Je korektní, aby fotograf prodával bez mého souhlasu/vědomí fotky, na kterých jsem já?

Modelová situace…
Učastním se amaterského závodu v ČR, kde mne někdo během závodu několikrát vyfotí a tyto fotky pak umístí veřejně na net, kde je následně prodává.

Mne se nelíbí, že fotky se mnou jsou zveřejněny a spárovány s mým jménem (díky závodnímu číslu) bez mého souhlasu. A taky fakt, že ze zisku fotografa, nemám žádný podíl, když vlastně prodává mimo jiné mou osobnost.

Je tohle jednání v pořádku? Jaké mám možnosti?

Nejlepší odpověď
Raluvud

U většiny podobných akcí je v podmínkách uvedeno, že registrací do závodu dává souhlas s pořizováním obrazových a zvukových záznamů i jejich užitím pro komerční účely. Takže pokud to je napsaný v OP, tak to v pořádku je.

Další odpovědi
ivzez

Souhlasím s Raluvudem, většina soutěží
toto mívá ošetřeno v propozicích soutěže.