zjentek

Je kompostér stavba? Soused si jej sbouchal ze dřeva přímo u mýho plotu… co ta 2m hranice pozemku, platí to pro něj?

doplńující informace pro jazykově založené uživatele- tím zbouchal myslím stloukl ..takže si jej tam za tím plotem v podstatě asi sbouchal ;q

Odpovědi
jmhad

Jedná se o drobnou stavbu. K tomu nový občanský zákoník v § 1020 říká toto -Má-li pro to vlastník pozemku rozumný důvod, může požadovat, aby se soused zdržel zřizování stavby na sousedním pozemku v těsné blízkosti společné hranice pozemků.
Současně ale platí ustanovení jiných § NOZ, které říkají, že z takové stavby nesmí na sousední pozemek stékat voda, padat sníh, šířit se imise a zápach
Nějaké dříve platné míry platí jen pro stromy 1,5 a 3 metry
Pokud tedy máte onen rozumný důvod, můžete souseda požádat o odstranění této stavy, popř. na příslušný stavební odbor obecního úřadu.
jmhad@seznam.cz

zjentek

..a koukám, že to mé „zbouchal“ mi zase někdo svévolně opravil, takže zase vypadám, že neumím česky ..no je to tady někdy strašné…

zorro

Ne někdo, ale diagnóza učitel.