hapiky

Je kolem vás větší či menší počet tzv. „lepšolidí“?

Asi to je jen zdání, zdá se mě, že se počet těchto lidí neustále zvětšuje. Tedy hlavně v kancelářích.

Nejlepší odpověď
anonym

tady si nastudujte https://www.re­flex.cz/clanek/di­voky-kacer/92042/za­kladni-charakteristika-lepsolidi-pro-zacatecniky-a-neznale.html

  • Lepšolidé v letadle při přistání netleskají a do sandálů nenosí ponožky.
  • Lepšolidé jezdí na dovolenou jinam než do Chorvatska autobusem.
  • Lepšolidé si nemyslí, že problém imigrace muslimů je to, co by nás mělo nejvíc pálit. Lepšolidé se nebojí imigrantů. Ono se jim to ale vymstí, to víme přeci všichni. Lepšolidé si z lidí, kteří se bojí imigrantů, dělají legraci a nazývají je xenofoby.
  • Lepšolidé nepoužívají příliš selský rozum a nestudovali na vysoké škole života.

atd. atd. je to tam popsáno dost obšírně. A co se za tím tedy vlastně skrývá ? No samozřejmě starý známý mindrák.

Další odpovědi
dudu

Typickým představitelem této „kasty“ je např. pán hrdě podepsaný nad svým hnusným výtvorem. Osvojuje si právo nerespektovat presumpci neviny, vulgárně osočovat veřejné představitele a kydáním špíny riskovat případné vyprovokování násilností při avizovaných shromážděních. Máš pravdu, jsou stále viditelnější a drzejší.

https://www.re­flex.cz/clanek/ko­mentare/95914/zlo­dej-babis-krici-chytte-zlodejicka-prekrocil-kritickou-mez-trpelivosti-naroda.html

dubraro

V mé sociální bublině se příliš nevyskytují. Tam se totiž musí pracovat.

marci1

Kolem mě jsou dobrolidi, řekla bych až nejlepšolidi. 🙂

Emefej

Nevím. Definuj lepšočlověka.

anonym

trefná citace z reflexu: „Lepšolidé mají pocit, že jejich názor má větší váhu než názor jiných. Jenom proto, že mají lepšolidé vyšší vzdělání a jsou inteligentnější, myslí si, že jejich názor má větší váhu než plebsu, jak oni rádi nazývají obyčejné lidi, bůů. Například vysokoškolský profesor ekonomie nabyl dojmu, že jeho názor na inflaci nebo daně má větší váhu než názor na inflaci a daně například od řezníka nebo kuchaře. Kde to jsme? Každý má právo na svůj názor, a když vyučený pokrývač například tvrdí, že islám je náboženství zla a smrti, tak má jeho názor zrovna takovou váhu jak názor profesora arabistiky, který tvrdí, že to tak není.“

Edison

Dudu, opět je zde účelově zaměňována vina a nevina ve smyslu trestně právním s důvěryhodností a důvěrou. Znovu opakuji, že to jsou dvě zcela rozdílné věci a trestní bezúhonnost je jen jednou z podmínek k výkonu tak vysoké funkce, nikoli jedinou. Mezi další pak patří samozřejmě důvěryhodnost a důvěra. A i to jsou zcela rozdílné pojmy, neb důvěru, jak se ukazuje, si lze několika koblihami před volbami, případně před hlasováním padlamentu o důvěře i koupit. Ale nedůvěryhodnost to nenapraví. Největším problémem u Bureše je pro mě právě ta důvěryhodnost, kterou teda fakt dle mého skromného soudu prostě nemá, teb stejně, jako vina má být prokázáne nepochybně, pak i důvěryhodnost má být nepochybná. A ty pochyby prostě existují, tudíž je Bureš pro mě naprosto nedůvěryhodný.

dudu

Tvůj názor ti neberu a máš na něj plné právo. Mám však pocit, že je malinko od věci. Já osobně pana Babiše nemiluji ani jsem ho nevolil, ale ctím, že cosi dokázal. Rozhodně není beránek boží, jinak by neobstál. Život mě naučil, že chci-li něco zbourat nebo někoho nahradit, musím mít připravenu lepší variantu a nadané lidi. Opozice ani davy na náměstích však nemají jedno či druhé, mlátí prázdnou slámu a prezentují jen zbožná přání.

dudu

Chcete se do Česka ještě někdy vrátit?
To je jasné. Zvlášť když vidím, jak se tam máme sakra krásně. V zahraničí jenom sbírám zkušenosti a kontakty. Vidím v tom velkou příležitost přivést zahraniční investory do České republiky a pomoc tak naší ekonomice. Hlavně jsem pyšný a hrdý. Chce to jenom trošku lepší morálky a nějaké duchovní roviny. Ale i k takovému zlepšení třeba časem přispěju.
Zdroj: https://www.li­dovky.cz/cesto­vani/aktuality/vti­py-o-zenach-v-domacnosti-tomu-se-tady-nikdo-nesmeje-rika-cech-v-usa.A190606_134­055_aktuality_a­pe?&recommenda­tionId=00000000-0000-5000-8000-000000000000&­&recommendati­onId=00000000-0000-5000-8000-000000000000

Edison

Politika se holt od reality diameterálně liší… Politik umí druhé poslat do prdele tak, že se ten dotyčný na tu cestu ještě těší. Aneb umění politiky je přesvědčit ostatní o pravdivosti svých lží. Tedy jediné, co dokázal je to některé lidi přesvědčit, že co dělá dělá kvůli nim, přitom to dělá jen kvůli sobě. A není jeho chybou, že mu to lidi žerou. Problém je, že se někteří tím rohlíkem opíjet nechávaj. Ale ona nevedomost je sladká a pohodlná.

hapiky

Emefej: Definice „lepšolidí“ je složitá. Sami sebe považují za vzdělané, i když realita často není tak růžová. Oni naopak lidi jiných názorů nepovažují za lidi jiných názorů, ale za nevzdělance, hlupáky, burany, měšťáky, konzervativní fosilie minulého století, kteří by už neměli v 21. století tady zaclánět, nácky a bolševiky, sluhy kapitálu neekologických firem a zejména za tohle všechno dohromady. Lepšolidi se taky neustále snaží lézt do života jiných lidí a dělat nějaké kampaně, převychovávací a čím dál víc agresivní. Lepšolidi vědí, že v Praze místo magistrály by mělo být stromořadí a promenáda pro kachňátka. Proti ostatním lidem je vhodné použít petice, kolektivní donucovací prostředky, a když to nepůjde po dobrém – někdo se nepodrobí, bude muset být od společnosti izolován.

Pepa25

Nechte mě hádat: jste z východní Moravy nebo ze Slezska a máte mindrák z Prahy a Pražáků. Uhodl jsem?