simoneta

Je kniha O myších a lidech totožná s filmem?

Nejlepší odpověď
annas

Nedá se přesně odpovědět, vždy se filmové zpracování liší od knižního . Záleží také na tom, zda nejdříve vidíte film nebo čtete knihu, anebo naopak. Vytvoříte si představu a porovnávete, zda vnímáte stejně jako tvlůrci filmu.

Knihu jsem četla, myslím si, že jsem viděla i film, ale rozdíly si už nepamatuji.

Diváci se k filmu vyjadřují takto:

Film z roku 1992 se knize velmi podobá. Není horší ani lepší než verze z r. 1939.

Další odpovědi
led

Žiadny film nakrútený podľa knihy nie je totožný. Je to umelecká predstava scenáristu, režiséra, hercov a ďalších umelcov na dej knihy. Preto sa niekedy stane, že film nekorenšpoduje s vašimi predstavami po prečítaní knihy a hodnotíte ho rozdielne od knihy.
Podobne je to aj v prípade tejto knihy a filmu.

Muffz

Jen si tu knihu na maturitku precti, zadne filmy :D . Nikdy neni film stejny jako kniha, to by musely byt tak petihodinove filmy :) .