Znk

Jsou kniha i film Kmotr vytvořeny podle nějakého skutečného příběhu, nebo jde pouze o smyšlený příběh?

Je kniha i film Kmotr podle nějakého skutečného příběhu, nebo jde pouze o smyšlený příběh?

Nejlepší odpověď
gecco

Je to téměř biografie…
😉

Další odpovědi
led

Príbeh biograficky inšpirovaný a z pozadia podporovaný skutočnými osobami – predstaviteľmi hrdinov knihy, nemôže presne opisovať jednotlivé postavy a ich životné osudy aj s pravými menami. Je umeleckym stvárnením spojenia fantázie a skutočnosti, podľa požiadaviek svojej doby.

briketka10

Příběh i film je napsán podle stejnojmenného bestselleru Maria Puza:
https://knihy­.abz.cz/prodej/kmo­tr

http://www.csfd­.cz/film/1644-kmotr/prehled/

briketka10

annas

Svůj omyl si uvědomuju.
Je to tak :)

led

briketka na vašu obhajobu ale môžem povedať, že aj príbeh môže byť napísaný podľa knihy.
V súčasnosti je veľa takzvaných populárnoosvetových kníh typu, „ako rýchlo a ľahko zbohatnúť“, „ako si nezabiť muža (ženu, dieťa)“ a podobne. Ak pozriete modernú literatúru, mnoho príbehov, poviedok, románov, filmov,… sú vlastne životné osudy hrdinov inšpirovaných podľa takýto „osvetových“ kníh

annas

Ad Briketka,

„Příběh i film je napsán podle stejnojmenného bestselleru Maria Puza:“

  1. Přece film není napsaný, ale natočený podle knihy.
  2. Přiběh není napsaný podle knihy, ale je to přece obráceně. Kniha obsahuje příběh napsaný podle skutečnosti.

Odpověď nedává smysl.

ivzez

Chtěla jsem napsat totéž. (–: