BlackBoy

Je klokan pre človeka škodlivý?

A ukrýva sa pred ľudmi?

Nejlepší odpověď
Děda Louda

Právě naopak. Člověk je škodlivý pro klokana.

Další odpovědi
Questman

No jestli je škodlivý nevím ale nebezpečný určitě je. V přírodě je plachý ale asi jen jako jelen, když má blbej den tak bych zdrhal.
Jinak, pro Slováky jsou tu http://www.od­povede.sk/

beer

Jen člověk dokáže ze svého zištného a panovačného hlediska dělit zvířata na užitečná a „škodlivá“, což mně přijde v dnešní době přinejmenším archaické..
Klokani jsou z tohoto zvráceného hlediska člověku jak užiteční, tak i škodliví. V lokalitách, kde jsou člověkem přímo vybíjeni se skrývají před lovci velmi pečlivě, v jiných částech žerou málem z ruky.