Ametyst

Je klimatologie studijní obor?

Má někdo z expertů, kteří k nám promlouvají z médií, papír na to, že studoval klimatologii a ví, o čem mluví?

Odpovědi
Klaproth

Klimatologie je studijní obor. Zda na to mají experti „papír“ netuším.

Zdroj: https://www.vy­sokeskoly.cz/ka­talog-vs/univerzita-karlova-v-praze/matematicko-fyzikalni-fakulta/158#/q/fo­cus-none%7Cstudytype-none%7Cstudyform-none%7Csearch-Meteorologie%20a%20kli­matologie

Pepa25

Samozřejmě, že je, někdy (původně) jako součást meteorologie, někdy zvlášť. V ČR jsou klimatologové např. v Českém hydrometeorolo­gickém ústavu, kde oddělení klimetologické změny vede RNDr. Radim Tolasz Ph.D., který také ČR zatupuje v IPCC (Mezivládním panelu pro změny klimatu).
Samozřejmě, že většina lidí, které ke klimatu promlouvají z médií (Klaus ml., Gréta atd.) klimatologii vystudovanou nemá. Zprávy IPCC si ale může přečíst každý …

nyjono

Jestli neumíš zadat jednoduché heslo a vygooglit si tento studijní obor, tak jsi na tom dost špatně.
A jestli tebou zmiňovaní mají na toto papír, tady asi ví málokdo. Možná spíš nikdo.

Dej dotaz PRistům, ti by to možná odpověděli.

http://www.sez­namskol.eu/obor-detail/5322-meteorologie-a-klimatologie/

Ametyst

Klaproth, Pepa25: Díky za odpověď.
nyjono: Hnusný umí být každý ráz dva, viď? Proč chodíš na Otázky, když si většinu odpovědí můžeš vygooglit nebo se zeptat PRistů?