Je každý tabák vhodný pro žvýkání, nebo musí být nějak speciálně upraven a přímo označen jako žvýkací tabák?

Odpovědi
Edison

Určitě bude rozdílný. Konzervace, ochrana proti plísním a podobně.

Oprava formulace odpovědi..

Kepler

V podstatě žádný velký rozdíl není. Havíři, kteří nemohou v dolech kouřit, běžně žvýkají jakýkoliv nearomatizovaný tabák. Žvýkací tabák se vyrábí z listů tabáku, které se suší a nasolují, nařežou, fermentují a sladí. Takže navíc je tam jenom to nasolování a slazení.
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/%C5%BDv%C3%BDkac%C3%A­D_tab%C3%A1k