Avatar uživatele
Vitek04

Je kardadom stimulant?

Dobrý den, babička mi vyprávěla jeden příběh ze zahraničí (nevím přesně z jaké země) a říkala mi, že jí tam známý chtěl dát do kávy koření karkadom, a že prý po tým nebude spát celou noc. Babička není moc na nové věci, ale toto koření mě zaujalo, zajímal by mě váš názor, nic o něm nevím.

Hlasujte v anketě
Zajímavá 0 před 1127 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
zjentek

Jiné

@Vítek, Drap>> kardamom hoši, je to KARDAMOM!

Vítek, chceš li se dovědět o účincích kardamomu, hledej kardamom v souvislostech s ájurvédou. (;

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Jiné

Zvláštní anketa. Co ano a co ne? Koření se nejmenuje karkamon, ale kardamon. Koupíš v každých potravinách. že by se po něm nespalo celou noc je nesmysl. Pro ochucení kávy ho používají beduíni. Kardamon obsahuje celou řadu látek, které mimo jiné stimulují organismus. Je třeba součástí kar. Používá se do většiny indických a asijských jídel jako koření.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
paul1

Jiné

Dáváme si celkem běžně mletý do kávy. Máme i celé bobule, někdo nás jimi obdaroval a nevíme, co s tím. Kouknu se po internetu.

Upravil/a: paul1

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
da ny

Jiné

Neznám, nevím, co to je. Neznám nic jako kardadom (ráda se poučím). :)
Znám jen koření kardamon.
https://www.by­linkovo.cz/kar­damom/
Na vitalitu, osvěžení, cévy aj., vím o arabském/sů­dánském ibišku (karkade).

Upravil/a: da ny

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
zjentek

Paul1, celé tobolky je možné přidávat do vhodného jídla při vaření (čína, sabdží, nějaký eintopfy apod.), anebo vyloupat a sebena nadrtit v hmoždíři na prášek, třeba právě do tý kávy. Ten čerstvě nadrcený bude NEPOROVNATELNĚ kvalitnější, zdraví prospěšnější (účinnější), ale v pokrmech/nápojích zejména chuťově lahodnější nežli kupovaný prášek. (;

Na férovku? Kardamom v prášku prodávaný v črdeli je srajda a totéž po něm hrozí, ostatně jako po každém koření v prášku, zejména pak Z POLSKA! Složení prášku se nikdy nedozvíš, v NEJLEPŠÍM připadě půjde jen o piliny slupek buráků.

před 1127 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

Da ny, tobě bych si SAMOZŘEJMĚ nedovolil cokoli naznačovat o správnosti pojmů/názvů a tak vůbec, natož pak ti opravovat… proto pokud jsou jakékoli výhrady k mému upozornění směrem k Drapovi, tak ve tvém případě jsem SAMOZŘEJMĚ OCHOTEN COUVNOUT! (;

před 1127 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
da ny

Děkuji, i Moc děkuji, i tesař se utne a já nejsem ani mistr :D „kardadom“ také neznám :)
Můj nedokonalý zrak (ID) není omluvou, ale život je někdy pestrý a já jsem pak.
(i s překlepama) jako trotl ;D
tesař

před 1126 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Vitek04

Žádám admina o úpravu otázky – špatně: kardadom správně: Kardamom

před 1127 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek