Awer

Je k Wi-Fi routeru nutné heslo od poskytovatele?

Za účelem zajištění internetového připojení pro notebook přes splitter u PC jsem si koupil router (D-Link DIR 600) pro bezdrátové propojení. Z diskuzí jsem pochopil, že to zvládné každé ťululum a je to banalita. Teď mám ale hned po vložení instalačního CD dva bazální problémy: 1, se tváří, že budu potřebovat údaje od poskytovatele, především heslo – musím doopravdy hledat smlouvu nebo se dotazovat, anebo je to redundantní a půjde to i bez toho? 2, chce po mě, abych vypnul bezdrátová připojení, a nějak nerespektuje, že od počátku nijak připojen nejsem (v ovládacích panelech přirozeně ani žádné bezdrátové sítě nenaskakují) – nevíte prosím někdo, čím by tohle mohlo být?? Jediné, co na té „banální operaci“ zvládám, je nakonec vypnutí firewallu.. 😁
Předem díky! 🙂

Nejlepší odpověď
Hlada

Jestli tomu rozumím, tak máš ADSL nebo VDSL drátové připojení, když mluvíš o spliteru. Ten rozděluje signál na telefon a internet. Za ním máš router, který spojuje internetovou síť s místní sítí. Pro vstup do internetové sítě musíš mít login a heslo, které jsi dostal od providera, např. od O2. Do nastavení routeru se dostaneš tak, že ho spojíš kabelem s počítačem a v počítači zadáš do prohlížeče předvolenou adresu, která je u tohoto routeru 192.168.0. a do otevřeného okna zadáš login a heslo, které je zpravidla obojí „admin“. Pro nastavování routeru je potřeba použít kabel, ne wifi. Součástí nastavení je volba SSID sítě, zabezpečení (WPA) a hesla pro vstup do wifi.
Tady je návod v češtině:
http://www.vi­agia.cz/cz/dow­nload/DIR600_ma­nual.pdf

Další odpovědi
Alesh

Ale houby vypnout firewall atd. zrovna tak instalační CD nepotřebuješ. Jestli chceš, ozvi se (přes kontakt v mém profilu), poradím ti přes Skype nebo přes ICQ, tady bychom se asi jen tak nedomluvili.

Michal Kole

heslo je do administrace routeru. To najdete v manuálu

Doporučuji ho změnit, aby vám případný hackker nemohl nastavit nějaké „přeposílání“ dat k němu.

Sancha

Dovoluje ti smlouva připojení dvou počítačů? Poskytovatel „vidí“ pokus o připojení dalšího počítače. Detaily připojení by měly být ve smlouvě.
Firewall nemusíš vypínat.