Avatar uživatele
Awer

Je k Wi-Fi routeru nutné heslo od poskytovatele?

Za účelem zajištění internetového připojení pro notebook přes splitter u PC jsem si koupil router (D-Link DIR 600) pro bezdrátové propojení. Z diskuzí jsem pochopil, že to zvládné každé ťululum a je to banalita. Teď mám ale hned po vložení instalačního CD dva bazální problémy: 1, se tváří, že budu potřebovat údaje od poskytovatele, především heslo – musím doopravdy hledat smlouvu nebo se dotazovat, anebo je to redundantní a půjde to i bez toho? 2, chce po mě, abych vypnul bezdrátová připojení, a nějak nerespektuje, že od počátku nijak připojen nejsem (v ovládacích panelech přirozeně ani žádné bezdrátové sítě nenaskakují) – nevíte prosím někdo, čím by tohle mohlo být?? Jediné, co na té „banální operaci“ zvládám, je nakonec vypnutí firewallu.. 😁
Předem díky! 🙂

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? iceT před 4415 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Hlada

Jestli tomu rozumím, tak máš ADSL nebo VDSL drátové připojení, když mluvíš o spliteru. Ten rozděluje signál na telefon a internet. Za ním máš router, který spojuje internetovou síť s místní sítí. Pro vstup do internetové sítě musíš mít login a heslo, které jsi dostal od providera, např. od O2. Do nastavení routeru se dostaneš tak, že ho spojíš kabelem s počítačem a v počítači zadáš do prohlížeče předvolenou adresu, která je u tohoto routeru 192.168.0. a do otevřeného okna zadáš login a heslo, které je zpravidla obojí „admin“. Pro nastavování routeru je potřeba použít kabel, ne wifi. Součástí nastavení je volba SSID sítě, zabezpečení (WPA) a hesla pro vstup do wifi.
Tady je návod v češtině:
http://www.vi­agia.cz/cz/dow­nload/DIR600_ma­nual.pdf

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Alesh

Ale houby vypnout firewall atd. zrovna tak instalační CD nepotřebuješ. Jestli chceš, ozvi se (přes kontakt v mém profilu), poradím ti přes Skype nebo přes ICQ, tady bychom se asi jen tak nedomluvili.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Michal Kole

heslo je do administrace routeru. To najdete v manuálu

Doporučuji ho změnit, aby vám případný hackker nemohl nastavit nějaké „přeposílání“ dat k němu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Sancha

Dovoluje ti smlouva připojení dvou počítačů? Poskytovatel „vidí“ pokus o připojení dalšího počítače. Detaily připojení by měly být ve smlouvě.
Firewall nemusíš vypínat.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek