Teri1234

Je k pořádání příměstského tábora potřeba živnostenský list?

Jsem studentka VŠ a ráda bych příští rok uspořádala příměstský tábor (5 dní, max 20 dětí – patří tedy mezi ostatní akce pro děti). Snažila jsem se najít k tomu informace, ale stále mi není jasná jedna věc, a to jak je to s živnostenským listem. Tábor by byl jednorázová akce, za kterou by rodiče dětí platili, aby se pokryly náklady, s tím, že pokud by peníze zbyly, ráda bych si je nechala. Ale nemám zatím vůbec představu, o jakou částku by se jednalo.
Jedná se takto o akci za účelem zisku?
Případně je nějaká částka, při které se už akce musí někam hlásit, registrovat? Mohla bych dostat pokutu, pokud bych neměla živnost a zbyly by mi finance.
Případně je něco, na co při pořádání příměstského tábora nezapomenout?
Moc děkuji za odpověď.

Nejlepší odpověď
anonym

Zdravím, záleží na charakteru akce a pořádání. Je třeba splňovat veškeré podmínky dané legislativou, která to upravuje.

Zdroje:
http://poradna­.crdm.cz/letni-tabory/musime-mit-zivnostensky-list-na-poradani-tabora-560
http://poradna­.crdm.cz/letni-tabory/prehled-legislativy-pro-poradani-letnich-taboru-306

Smím se zeptat, zda chcete pořádat tábor v Praze, či nikoliv?

PS: Napsal jsem Vám do zpráv.

Další odpovědi
Hlada

Není.
Příjem se uvede v daňovém přiznání pod §10. Přestože forma účetnictví není stanovená, je potřeba vést přehled o příjmech a výdajích. Přece jen pracuje se s lidmi a není vyloučená reklamace ze strany rodičů nebo kontrola z finančního úřadu. Myslím, že by mohl stačit papírový peněžní deník pro neplátce nebo excelovská tabulka a desky se založenými očíslovanými doklady.

Midas

Pokud je to jednorázová akce, tak možná stačí jen nějaké povolení – i když asi spíš ne, nevím. Ne všechny takové akce jsou hned podnikáním a není hned nutný živnostenský list. Ale nevím, jak to s tímto konkrétním případem je.
Pravděpodobně se ale bude jednat o volnou živnost a Předmět podnikání bude: Mimoškolní výchova a vzdělávání, pořádání kurzů, školení, včetně lektorské činnost. I když je to jen jednorázové.
Jako je to tady (i když ti to chtějí provozovat pravidelně/opa­kovaně):
http://www.na­padnapodnikani­.cz/Ukazky-napadu/sportovni-tabor-pro-deti-i-dospele

O příležitostný (neživnostenský) příjem by se asi nejednalo. I když je to jednorázová služba, tak kdo ví… Lepší se zeptat někde na úřadě, nebo na povolanějším webu.
Podobný dotaz:
http://poradna­.crdm.cz/primes­tske-tabory/co-je-treba-kdyz-chci-poradat-primestsky-tabor-489

Drap

Pokud by to bylo pod hlavičkou nějakého spolku či sdružení, nemusel by být snad ani živnosťák. Jako solo osoba aqle zřejmě ne. To by swi potom mohl udělat tábor kdejaký pedofil. V každém případě by to mělo být schváleno hygienou. Kde by přesně mělo být v kterých prostorách se uskuteční /nemusí být každý den hezky a v případě deště se musí děti někde schovat. Během celého dne se musí někde jíst, tak kde a kdo bude připravovat , nebo vařit jídlo.