Mirdas

Je k počátku života nutná voda a uhlík ?

Je opravdu k počátku ( a nejen k počátku ) voda a uhlík ?
Vědci sice tvrdí že bez uhlíku a vody život nemůže nikde vzniknout.Mohou se však mýlit a na jiných planetách to může být zcela jinak ?

Nejlepší odpověď
Quimby

Vědci nic takového netvrdí.
Jen život tak jak ho známe je závislej na uhlíku a vodě.

Další odpovědi
anonym

Rozhodně se „vědci mýlit mohou“ – určitě existuje spousta ´věcí´, které nejenom, že neznáme – ale ani si je neumíme představit.

anonym

Neexistuje způsob, jak správně definovat život, neboť neznáme žádný jiný, než-li pozemský organismus! Pokud to vezmeme surově – pak je životem cokoliv, co dokáže projevovat jakýkoliv pohyb. (i třeba jen přenos informací uvnitř viru) A protože i vir lze považovat za živý, může být životem vpodstatě vše!