FlAsh_7

Je jogurt sladké, nebo slané jídlo?

Odpovědi
zjentek

Já teda jogurtům moc nedám, ale podle mýho jsou jogurty co do chutí kyselý.

To je jako když se zeptáš, jestli máta peprná je ovoce anebo zelenina. (;

Edison, a co podle tebe jogurt je? Stavebnice?

marci1

Jogurt, jelikož je kysaný mléčný výrobek, má kyselou chuť. 🙂

Arne1

To záleží na tobě, za co ho považuješ

EKSOT123

Tipl bych si, že slané. Protože když jsem si ho vzal do práce na svačinu, tak mi chlapi k němu nabízeli hořčici.
Ve skutečnosti má mléko sodíku asi 0,5 g/litr, nejvíc má draslíku, asi 1,5 g. Mléčného cukru (laktózy) je v mléce hodně, 4–5 %. Jogurtováním se malá část laktózy přemění na kyselou kyselinu mléčnou, ale většina laktózy zůstane i v jogurtu. Ale laktóza je jen mírně sladivá, proto se to zdá být kyselé. Takže odpověď by snad mohla být, že jogurt je sladko kyselé jídlo.

Slanější by možná byl jogurt z mleziva.

Edison

Pod pojmem jídlo si představuju něco, čeho se najim. Tohle je tak leda dráždidlo.

zjentek

Chápu, je to poživatina, ela ty se vždycky nějak pojí s jídlem a často asi i nezávisle na jeho množství. No, radši nebudu dělat chytrýho, nikam to nevede. (;