kohi

Je jízda výtahem rušení nočního klidu?

Nejlepší odpověď
marci1

Ne. Samozřejmě záleží na tom, jak často se výtah v době nočního klidu používá. Pokud se člověk vrací v době nočního klidu domů, ať už z divadla, koncertu, po odpolední směně, z restaurace a nechová se hlučně, tak se domů dostat musí. Pokud ale k někomu do bytu jezdí výtah třeba 20× ( i to jsem kdysi zažila, slečna si provozovala v bytě „Erotický klub“ ), pak by bylo třeba možné po dohodě vlastníků nebo nájemníků uvést do domovního řádu, aby byl výtah používán v době nočního klidu na nezbytně nutný počet jízd. Ale samotnou jízdu výtahem, který je v domě, nelze považovat za rušení nočního klidu. 🙂

Další odpovědi
honza19hk

to není ,nevím kde jsi na to přišla. Pokud se to někomu nelíbí poslal bych ho s výsměchem někam.

matewr

Pokud je mi známo, jedná se o náhodný zdroj hluku, nýbrž osoba užívající výtah tak nečiní z důvodu podnikatelské činnosti či jiné. V tomto případě, to lze považovat za rušení nočního klidu, jenže podanou stížnost nebude řešit státní zdravotní dozor, ale jen místní orgán. Je tedy velice malá pravděpodobnost, že by se stížnosti vyhovělo. Navíc se bere v potaz i hluk v decibelech, což v tomto případě nebude asi tak markantní. No a nakonec, muselo by se jednat o záměrné jednání za účelem rušení, což opět v tomto případě dle mého názoru nehrozí.

iceT

Zapovězena znamená zakázána.
Kolikrát za noc se ten výtah rozjede?

Pepa25

Ne. Výtah může být provozován jen takový, který splňuje hlukové normy. Potom samozřejmě jeho samotné použití nemůže být rušením nočního klidu (pokud není spojeno s jiným hlukem – hulákáním, boucháním a nevím co ještě se dá provozovat ve výtahu …)

Drap

Pokud neni jízda během noci zapovězena, tak neni

kohi

Sousedovi stačí i 1:-( Když to hodně přeženu 10×

kohi

Co konkrétně znamená ,,zapovězena"?

zjentek

znamená, že v době nočního klidu můžeš jenom po schodech ;)

kohi

To by ale muselo být napsáno a odsouhlaseno-pokud se nemýlím? Jsme společenství vlastníků jednotek