Avatar uživatele
LadyG

Je jisté, že Země má jádro? Myslím, že tam nikdo nebyl, tak je to jen teorie ne? Země přece může být dutá.

Doplňuji:
Sopky jsou jasné, ale tím to jistě nepotvrzují. Třeba magma vede jen do určité hloubky a je kolem dokola nebo pod tím duto.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: LadyG

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? MK44 před 3923 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
www

Ano, je to jisté stejně tak jako prastará a málem zapomenutá teorie dutozemě 😉
Nikdo tam být nemusel, vědecké technologie i pouhé pozorování chování Země to dokázaly.
Více ve zdroji.
Doplňuji:
Nechci použít známý citát Bolka Polívky … , tak jen moje: rádiové vlny, kosmické záření ap. také nikdo neviděl a přesto existuje 😁

Zdroj: cs.wikipedia.or­g/wiki/Dutoze­mě

Upravil/a: www

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?beer Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
fcoop

A co sopky?
Doplňuji:

„Myslím, že tam nikdo nebyl, tak je to jen teorie ne?“

Já jsem nikdy nebyl ve Spojených státech amerických,ale řekl bych,že ve skutečnosti opravdu existují.....­.........

Upravil/a: fcoop

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
mosoj

Tak samozřejmě je to jen uznávaná hypotéza. Zrovna tak jako je hypotéza o vzniku magnetického pole Země. Poslední uznávaná hypotéza o vzniku magnetického pole Země předpokládá pevné jádro v tekutém prostředí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mapel

Jasně, země je dutá a studená a sopky a lávy jsou jen fantazie. Jen je zajímavé, že čím hlubší vrt, tak se zvětšuje teplota. Va internetu je dost povídání o tom jak vznikl vesmír.
Doplňuji:
Bohužel nejsem geolog, abych tu snesl všechny argumenty, ale toho jsou stohy a já jim dokonce i věřím. To bychom mohli zpochybnit i rychlost světla atd. Vše je otázkou znalostí fyziky jako celku a matematiky (tím vyslím vysokoškolské). Až toto zvládneš už nebudeš potřebovat žátné důkazy. Naučíš se je.
http://astrono­mia.zcu.cz/pla­nety/zeme/1948-stavba-nitra-zeme

Upravil/a: Mapel

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Wortygen

Tím pádem odkud by se vzali sopky?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
huxa

Čím je těleso těžší, tím má větší pravděpodobnost, že se kolem něho bude něco otáčet, toť menší základ fyziky. Plyn tam být nemůže, neboť by musel být velmi moc natlakovaný a takový přetlak by šel znát-skulinkami by unikal plyn ven. Je ale možné, že naši Zemi stvořili ufoni a udělali velkou, strašně pevnou kouli a tu „natlakovali“ strašným množstvím plynu.
Nic tam být nemůže, neboť by to „nic“ zemina či co tam je nahradila.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
MK44

Na vnitřní strukturu naší planety, tedy na existenci kůry, pláště, tekutého kovového jádra a pevného vnitřního jádra, lidé, kteří o sobě tvrdí, že tomu rozumějí, usuzují z naměřených hodnot zemětřesných vln, ať už přírodních nebo uměle vyvolaných. Tedy z toho, jak tyto vlny Zemí procházejí a jak se od rozhraní vrstev odrážejí. Zda mají pravdu jisté není. Taky neznám nikoho, kdo by tam byl. Už v pár kilometrů hlubokých dolech je poněkud příliš teplo než, aby šlo empiricky ověřit, co je hlouběji. Je to „teorie“, ale v souladu se známými fyzikálními zákony. Na dutou Zemi to nevypadá.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek