Avatar uživatele
FikeCZ

Je ještě v autě povinná rezerva?

Zdravím jak je to s rezervou v autě? Je ještě stále povinná nebo stačí ten sprej na utěsnění pneumatik? :)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? ReHu před 3082 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
gecco

„sprej na utěsnění“ nevím – ale stačí, obvykle, souprava na opravu pneu (se to jmenuje)…
😉
Pouze u aut, kde rezerva plní ještě další funkci, ji musíš vozit i nadále…

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Mc Merkurion

nevim jak se to přesně jmenuje,ale máš mít „něco na dojetí“,je-li od výrobce rezerva,tak rezervu,je-li náhradní kolo,náhradní kolo,jinak ten sprej na dofouknutí,abys dojel…
„sada na opravu pneu“,zde jsem něco našel: http://www.ces­katelevize.cz/ct24/do­maci/1385159-ridici-nemusi-mit-v-aute-rezervu-plati-nova-vyhlaska

Upravil/a: Mc Merkurion

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

nevím, jestli je povinná, ale pro mě je důležitá a potřebná. k čemu opravná sada, když při náhlem úniku tlaku rozjedu pneumatiku na kaši. stačí, aby se odvalila od hrany disku. sice mám místo rezervy toroidní nádrž LPG, ale dojezdové kolo si klidně hodím za sedačku i když to vždy není bezpečné (zajištění zavazadla)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Ano, pokud vím, tak stále je povinná

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cukrar

je to dle sdělení výrobců vozidel. Některá vozidla musí mít pneu, některá nemusí.
Příklad, kde rezervní kolo plní i funkci deformační zóny, musí být rezervo tam, kde bylo navrženo. U jiných aut třeba dojezd servisu, souprava na opravu a podobně.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
NexDroid

Je povinné rezervní kolo, které může mít i letní pneu, NEBO sada na opravu pneumatiky. Jinak já osobně tu sadu na opravu pneu zásadně nedoporučuji, protože po použití se znehodnotí pneu i disk. Do pneu se vstříkne lepící sajrajt, který utěsní díru, ale zároveň zašpiní celý disk i pneu, ucpe ventilek a znemožní následnou opravu defektu v servisu.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava