Dvorní šašek

Je ještě normální v dnešní době, když muž zaplatí útratu za sebe i ženu v restauraci?

Je projev gentlemanství, nebo je to naopak opak projevu rovnoprávnosti?

Nejlepší odpověď
Drap

Je to projev toho, že je muž slušně vychovaný.

Další odpovědi
Justin1

Pokud muž ženu zve, platí za ni. Pokud je to jejich první schůzka, měl by muž ženu zvát a platit za ni. Pokud už jsou to manželé nebo aspoň dlouhodobí partneři a mají společný rozpočet, potom nemá smysl rozlišovat, kdo je hostitel a kdo je pozvaný, už je to dvojice (nebo rodina), která si platí svou útratu, ale i v tom případě vypadá lépe, když se o zaplacení postará muž.

ten který je

Nemá cenu uvažovat nad takovými hovadinami,které vymýšlí a snaží se prosadit do běžného života všelijací aktivisté a sociální inženýři.Je lepší chovat se slušně a pokud je i normální dáma,tak i ta ráda přijme pozvání a nebude za tím hledat nějakou diskriminaci či co.

paul1

Já myslím, že je to normální. Vždycky jsme to tak dělali, někdy tedy mi nejdřív manželka podstrčila nenápadně peníze pod stolem 😁

zjentek

Kámo do prvního zneužití!

Kazatel

Je to přežitek, na vyžírky pozor!

Filip84

Na to nelze bez dalšího kvalifikovaně odpovědět, musel bys si udělat průzkum tak, jak se průzkum dělá, protože normální znamená obvyklý, většinový.

Bude to odvislé od věku respondentů, sociální skupiny, ale asi ano, u nás to ještě normální bude. Třeba v U. S. už rozhodně nikoli.

Může to být projevem ledasčeho. Gentlemanství, opak projevu rovnoprávnosti, může to být forma manipulace, nebo jenom zvyk, usance, bezmyšlenkovité přizpůsobení se referenční skupině (protože to tak dělají „ostatní“). To, že někdo něco koná, samo o sobě, přeci, nevypovídá nic o důvodech, pro které to koná.

A nemyslím si o tom nic. Nemám problém za holku zatáhnout účet, nemám problém, aby holka zatáhla účet za mne, a stejně tak nebudu holku tlačit do toho, aby si ode mne nechala zatáhnout účet, o takových banalitách ani život, ani vztah, rozhodně není. Stejně do hospod moc nechodím, dělal jsem v nich, ergo viděl i z opačné strany, proto vím, jak „čisto“ dokáže být v zázemí.