Avatar uživatele
Kepler

Je ještě někde k dostání krvavá tlačenka?

V minulosti běžná pochoutka (nejen pro upíry), ale už mnoho let jsem ji nikde neviděl. Podle kolegy Felixe Holzmanna je prý výborná na snížení žaludku. Že se zase hned zvedne.

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? annas, marci1, Anikitos, Muso, aliendrone před 2056 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Před několika měsíci jsem ji viděl. U soukromého řezníka. Vyrábí se a prodává zřejmě ale málo.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
aliendrone

Neviděl jsem ani nepamatuji. Možná nějaká provozovna (OSVČ) by to mohla dělat, každopádně v nákupáku to nevedou.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Anikitos

Jen na trhu nebo někde v takovém obchodě-řeznictví, kde občas prodávají i domácí „výrobky.“ Třeba na městských trzích, kde o svátcích prodávají i kvalitnější zboží – často nějakých soukromníků, či obyčejných lidí, kteří si chtějí o svátcích vydělat.

V našem obchodě na vesnici, kteří vlastníci soukromníci občas dávají nějaké domácí potraviny jako vejce atd. :D

Není nad domácí jelita aj. :D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hapiky

Tato chybějící pochutina je nebezpečný trend, neboť by konec Vodníků v Čechách nemusel být opravdu definitívní.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mc Merkurion

… u nás v řeznictví je v nabídce stále, ale já osobně ji nevyhledávám …

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
wiseman

Zajdi na pivo a přiď domů za dva dny. Až dostaneš od tvojí starý válečkem do kebule, sedni si nad talíř se světlou tlačenkou, nech pozvolna pokapat krví a máš hotovo:-)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Roman71

Krvavou tlačenku jsem už dlouho neviděl.. ne že bych ji jedl, mám rád tu bez krve.
Na filmové vodníky to sice fungovalo, ale na reálné (pod)vodníky to fungovat nebude, ani kdyby toho snědli vagón :D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
da ny

„Urob si sám“:
www.milujivare­ni.cz/recepty/51997-chodska-zabijackova-krvava-tlacenka/
atp. :D
U nás běžně vídám (obvyklé zboží) v kamenných obchůdcích s masem a uzeninami. V řezniczví, za chvíli bede opět čas na jelita a jitrnice, které v jednom
i sami vyrábějí.
Zapluji jen pro maso, ke druhému pultu v létě nechodím. Je možné, že je to sezonní záležitost. Jitrnice nyní řezník dělat nesmí. Až na podzim. Může to být podobné s tmavou tlačenkou.

18. 9. krvavou tlačenku v řeznictví měli.

Upravil/a: da ny

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek