pizlicka

Je jedno, jake kamínky dám do základu domu?

Zvenčí se podkopal dům,dala drenáž a má se to zasypat kamínky.muzou se tam dát kamínky,které jsou u cesty?středně velké jsou.nebo se musí koupit nejaké jiné?Děkuji.

Nejlepší odpověď
ReHu

Sice nejsem odborník, ale předpokládám že speciální být nemusí.
Nicméně, u cesty potřebné množství kamínků správné velikosti většinou nebývá.

Další odpovědi
Drap

Běžně se používá štěrk 8/16 popřípadě 11/22

cukrar

Pizličko, velikost kamene by měl určit ten, který naprojektoval tuto práci. Pokude se jednalo jen o modní odkopání, které neřeší odstranění vlhkosti ze zdiva, často jen k zavodnění základů, je to jedno, co tam nasypete.
Důležité je, jakou vodu chcete odvádět. Zdali dešťovou, nebo spodní.
V obou připadech si tipnu, že Vaše odkopání je jen modní bez velkého přínosu.
Páč se v problematice trošku vyznám, zkuste mi (nebo sobě) popsat, jak bude probíhat děj s odstraněním vody z podloží.
Kudy přiteče, co tam bude dělal a kudy odteče?
Přeji jen hezké dny.