Rokio

Je islamofóbie druh fóbie? Existuje islamofóbie?

Fóbie je chorobný a neopodstatněný strach z něčeho konkrétního, což jsou v tomto případě Muslimové. Je to strach z něčeho, co představuje žádnou, nebo jen minimální hrozbu. Věci, ze kterých máme fóbii, nejsou pro nás nebezpečím. Při fóbii se člověku dělá nevolno, nebo dokonce omdlévá.

Lidé, kteří trpí islamofóbií, z Muslimů neomdlévají, nedělá se jim nevolno a někdy jsou hrdí na to, že k nim chovají nenávist.

Dále většina Muslimů není nebezpečná, ale řada z nich je hrozbou pro Evropu. Chtějí ji poislamičtit a dělají zde teroristické útoky. Nejvíce teroristů pochází právě z řad Muslimů. Pravověrní Muslimové považují původní Evropany za méně cenné a podle toho se k nim tak chovají.

Vzhledem k tomu, že islám je skutečnou hrozbou pro evropský kontinent, tak islamofóbie nemůže existovat, protože je skutečný důvod, proč se některých Muslimů bát.

Nejlepší odpověď
EKSOT123

Zkušenosti z celého světa ukazují, že dokud tam byli muslimové v menšině, vše bylo OK. Krušné časy ostatním ale nastaly vždy, když jejich podíl začal narůstat. Také zde v odpovědích již bylo řečeno – uvedeno přirovnání s Němci a Hitlerem. Většina Němců sice nebyla nebezpečná, ale když se objevil Vůdce, tak ho většina následovala a ti nejhodněší jen souhlasně mlčky přihlíželi. Stejně to vidím např. u Turků a jejich postojů k současnému prezidentovi. Zkrátka jsou zajedno. A když se objeví někdo ještě horší…
Pracuji s Turky několik let, jsme přátelé a myslím jsem je v mnoha věcech už prokoukl. Nejsou horší než my, problém je v samotném islámu a tradici.
Tedy podle mě žádná islamofobie neexistuje nebo je vzácná. Jsou to spíš realistické postoje. Naopak je častější nedostatek obezřetnosti vůčí šíření islámu. Osobně si myslím, že islám je taková páka na země s upadajícím křesťanstvím a vírou a vztahem k Bohu.

Další odpovědi
Pepa25

Islamofóbie samozřejmě existuje a trpí jí u nás docela dost lidí.

Váš výklad toho, co je fóbie je mylný. Není pravda, že „věci, ze kterých máme fóbii, nejsou pro nás nebezpečím.“ Mohou být nebezpečím (např. pavouci), ale člověk trpící fóbií si hrozbu iracionálně zveličuje a má z ní následně panickou hrůzu.

P.S. Ten výklad je váš, nebo jste to někde četl?

Ametyst

Většina muslimů není nebezpečná, všichni ale následují proroka Mohammeda.:-))

Rokio

Pepa: Ten výklad je můj.