zjentek

Je IQ 110 dostačující k získání základního vzdělání, potažmo k vystudování ZŠ?

Íkvé sto deset.

Nejlepší odpověď
Alesh

IQ 110 není úplně špatné, je nadprůměrné, určitě stačí na vystudování ZŠ i SŠ a celé řady VŠ. Ono to totiž taky není jenom o té inteligenci.

Co to je za tvrzení, že ZŠ nelze vystudovat? Že se toto slovo ve spojení se ZŠ nepoužívá, ještě neznamená, že to nelze. Význam slova vystudovat, viz zdroj. Samozřejmě se používají spíš ta synonyma, ale jak jsem psal, klidně lze použít i to slovo „vystudovat“.

Zdroj: http://synony­mus.cz/vystudo­vat/

Další odpovědi
Edison

ZŠ se NESTUDUJE. IQ není zárukou, že žák na ZŠ uspěje. Na druhou stranu ZŠ dokončí i lidé s nižšími hodnotami IQ.

anonym

k vystudování zš stačí jen účast … Těch 8 nebo 9 tříd snad s odřenýma ušima musí nakonec prolézt každý. I ta houpací židle by to nakonec nějak uhoupala až do devítky.

marci1

IQ 110 je dostatečné nejen pro ZŠ, ale i SŠ. Může být dostačující pro VŠ. 🙂
Hodnota IQ od 101 do 110
Naměřené hodnoty IQ mezi 101 a 110 jsou považovány za vysoký průměr. Jedinec s těmito hodnotami vysokou školu vystuduje jen s obtížemi, ale pokud je důsledný a pracovitý může dosáhnout mimořádného pracovního místa. V populaci je tato skupina zastoupena celými 25%.

https://www.iq-tester.cz/o-inteligenci/urovne-hodnot-iq.html

seraphico

Uvádí se, že k vystudování ZŠ stačí klidně IQ 81+ ale jak píše Alesh, zvládnutí školy není pouze o inteligenci daného jedince. Je to i o dalších aspektech jako je píle, pozornost, vnímavost, představivost a v neposlední řadě i nadání.

ivzez

ZŠ nelze vystudovat.

klumprt

Není. Ještě je nutné tam občas chodit a alespoň částečně vnímat a zapamatovat si něco z toho, co tam člověku říkají.

Dochy

IQ dostatečné jednoznačně je, vždyť z dřívější definice (nejsem si jist nakolik je v současnosti platná) mělo 50% populace méně než 100. Nicméně důležité jsou i další předpoklady a osobnostní prvky.

zjentek

@seraphico- píle taky? Ojej, tak to je konec..

Dochy

Mno popravdě… S IQ 110 té píle nebude třeba příliš. Dokud člověk není příliš líný aby odpovídal učiteli na otázky a psal výsledky do písemek…