Avatar uživatele
Registrovaný

Je iPhone skutečně tak dobrý nebo jde jen o předraženou značku?

Odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Ve zkratce, Apple iPhone telefony určitě nejsou špatné. Ano jsou přinejmenším dobré.
A ano jsou i předražené díky marketingu a díky stádu lidí kteří o telefonech prakticky nic neví a za značku jsou ochotni dát cokoliv. Apple v předražování telefonů však není určitě osamocen, i takový samsung za některé své špičkové telefony chce i 25 tisíc, takže v tomto ohledu si tábory Androidu a iOS určitě nemají co vyčítat.

Pokud se však místo po iPhonu začnete poohlížet po android telefonu, a nebudete se přitom omezovat jen na TOP modely samsungu, ale zvážíte i výrobce jako LG, HTC, Lenovo, Huawei a podobně ... je velmi pravděpodobné, že za mnohem nižší cenu získáte stejně kvalitní produkt nebo možná i kvalitnější když uvážíte že po softwarové stránce by vám Android mohl vyhovovat lépe, jste li náročnější uživatel který si rád prostředí telefonu přizpůsobuje k obrazu svému - v tomto ohledu je android určitě dál než iOS, který nabízí spíše unifinované těžko menitelné prostředí.

iPhony jsou takový svět sám pro sebe, jsou to jediné telefony s operačním systémem iOS. Zatímco výrobců telefonů s operačním systémem Android je naproti tomu obrovské množství - z tooho logicky plyne že u android telefonů máte mnohem bohatší nabídku ze které můžete při troše snahy snadno vybrat výhodnější telefon než jakým jsou iPhony. Z pohodlnosti nebo možná neznalosti řada lidí prostě sáhne po iPhonu aby nemuseli mezi android telefony vybírat (ne že by to bylo až tak složité stačí si přece jen na heurece seřadit telefony podle hodnocení že ano :-)

Pokud jde o počet kvalitních aplikací jsou na tom Android telefony a iPhony prakticky stejně, vývojáři mobilních aplikací se primárně soustředí na tyto dvě platformy a málokterá smysluplná aplikace která existuje pro jednu by neexistovala i pro druhou.


Avatar uživatele
Bronzový

Ne není téměř v ničem lepší od konkurenčních mobilů s OS ANDROID. Zdaleka na něj není tolik aplikací, jako na již zmiňovaný android.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

ge0rge

myslím že by se dalo s úspěchem tvrdit že človek v iphonem v ruce je dnes buď a/ neznalý oboru, neschopný orientovat se v technických aspektech telefonů a podle nich vybírat s nabídky širší škály výrobců, zjednodušeně řečeno je to ten jednodušší spotřebitel co koupí vždy jen to na co je největší reklama protože si jinak není jistý že vybere dobře .... nebo b/ snob který potřebuje iphone v podstatě jen jako součást cool uniformy :-)... myslím že lidé kteří by zapadli do skupiny c/ tj vybral si iphone z racionálních důvodů po zvážení nabídek konkurentů, tvoří naprostou minoritu pokud vůbec takoví existují. iPhone se tak převážně kupuje ze stejného důvodu jako značkové oblečení. Což neznamená že je špatný, ani to neznamená, že je nejlepší nebo že na trhu neexistují stejně kvalitní a přitom cenově mnohem dostupnější telefony, které kolem sebe prostě jen nemají ten úspěšně obluzující marketing.

Avatar uživatele
Zlatý

ge0rge

na každý pád je pořád ještě iphone mnohem lepší volba než windows phone. Uživatelé windows phone myslím svojí volbou projevují ještě podstatně nižší stupeň IT gramotnosti. Telefon s windows phone můžete velmi ojediněle najít v rukách některých blondýnek či úředníků :-) Ale opravdu jen těch "nejbystřejších" z nich. V tomto případě se může jednat opravdu pouze o úspěch marketingu, protože tyto telefony samotné opravdu dobré nejsou.

 

Zajímavé otázky v kategorii Elektronika

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Elektronika

Zlatý mosoj 921
Zlatý Bedy 675
Zlatý gecco 476
Zlatý Hlada 417
Zlatý www 412
Zlatý ge0rge 302
Zlatý beer 298
Zlatý Michal Kole 292
Zlatý led 277
Zlatý Lamalam 261

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.