FlAsh_7

Je informatika humanitní obor?

Nejlepší odpověď
aliendrone

Informatika je v češtině souhrnný název pro celé množství vědních oborů (ze samotného termínu není ani zřejmé, jestli ti jde o „informatiku“ jako takovou NEBO o „informační vědu“)

Každopádně u souboru těch oborů jde přinejmenším většinově o EXAKTNÍ disciplíny (popravně nwm sám přesně co z informatiky „přetéká“ (nebo rovnou spadá) do filozofie či humannitních věd, ale moc toho nebude, myslím ;) :D)

Osobně bych z tohoto důvodu informatiku přičlenil k exaktním oborům, ale v tomhle definování/ška­tulkování moc nevynikám, takže stará dobrá rada > UTFG! ;) :D :D

Další odpovědi
Arne1

V žádném případě. Je to obor technický nebo přírodovědný (matematický) – podle konkrétnío zaměření příslušné školy.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.