hapiky

Je i u nás tzv. trollí farma?

Přiznám se, že tohle sousloví slyším poprvé, je to jen tzv.Ruská či Čínská záležitost?

Nejlepší odpověď
led

Ano, v každom štáte, ktorý je pripojený na internet, ale aj na printové, audio a video média nájdete takéto „farmy“, ale aj z radov obyvateľov týchto štátov pochádza množstvo nezávislých (štátom neplatených) trollov.

Další odpovědi
annas

Také jsem neslyšela, ale zřejmě jde o zástupce určitých skupin, přeneseně farem, které trolly „vychovávají“ a platí je. Ti pak šíří í zlo různým způsobem. Někdy se baví, jindy vyjadřují nenávist ve svých zkreslených, jakoby pravdivých informacích., ale bohužel demagogických .

Mnozí uživatelé internetu si uvědomují, kolik se objevuje škodlivých a zkreslených informací, proto se zformovala skupina Čechů, kteří jsou k lidem přívětiví, stejně jako mytologičtí elfové. Ti vystupují anonymně, neznají se, aby se snáz dostali ke zdrojům.

Víc se dovíte z odkazu na článek

„Elfové proti trollům. Skupina Čechů se snaží potírat ničivý obsah internetu“
https://www.id­nes.cz/zpravy/do­maci/internet-boj-proti-trollum-cesti-elfove.A181120_211­753_domaci_zaz

Třeba Twitter bojuje proti trollům z Ruska a Iránu.
https://www.id­nes.cz/wiki/ve­da-a-technika/trolli-farma.K465540