zvonisek

Je hypochondrie dědičná?

Myslím si, že jsem trochu hypochondr.
Protože mi někdy lehce mravenčí noha, ruka, tak se bojím nějakého autoimunitního onemocnění.
Co si myslíte?

Nejlepší odpověď
annas

Zatímco existují přesvědčivé vědecké důkazy, že úzkost může být předána jak geneticky, tak prostřednictvím dětí, které napodobují chování svých rodičů.

ttps://tonic.vi­ce.com/en_us/ar­ticle/bmmz74/c­ould-your-kids-inherit-your-hypochondria

Mravenčení nohy může, ale nemusí znamenat nemoc.

Podívejte se na možné příčiny mravenčení.
https://zena.ak­tualne.cz/zdra­vi/mravenceni-kdy-jde-o-priznak-nemoci/r~i:ar­ticle:809235/

Pokud trpíte strachem z nějaké nemoci, to vyvovlává u vás hypochondrii.

Navštivte lékaře, který vás vyšetří a zjistí, zda máte nějaké problémy.
Jinak se váš stav bude zhoršovat.

Pokud je choroba na začátku, dá se většinou léčit.

Další odpovědi
ivzez

Podle mne může u hypochondrie jít jenom
o převzatý vzorec chování od (pra)rodičů.

(Vědeckým důkazům v tomto ohledu nevěřím.
Obzvláště když v poslední době čtu,
s čím zase přišli američtí, angličtí, … vědci.)

zjentek

Možná máš jen momentálně zvýšený cukr, ale myslet znamená… však víš. Chce to testy, vyšetření!

Zvoníško, nečetlas dnes čirou náhodou na Novinkách.cz článek o neuropatii? ;)

Edison

Tak cukr Ti změřej i v lekárně. Ale… Zvýšený cukr je vcelku normální věc. Podstatné je jeho odbourávání z oběhu. Lékař Ti udělá glykemickou křivku. Hypochondrie opravdu dědičná (geneticky) není. Když, tak leda působením stejného „prostředí“, jako je třeba rodina a podobně, tedy spíše psychosomaticky. Jestli se necítíš zdráva, tak prostě lékař. Tady Ti nikdo neřekne víc, než moje oblíbená koule (křišťálová).