icurusL

Je husokachna opravdová nebo jen vtípek?

Jestli je opravdová, odkud se to vzalo, hlavně ten název?

Nejlepší odpověď
Drap

Husokachna je lidový název pro kachnu pižmovou, která se běžně chová. Matky, kachny se příkladně starají o své mladé. Má velmi libové maso s minimálním podílem tuku. Pochází tento druh z jihoamerických dru­hů.

Další odpovědi
GM

Husokačena = barberie. Je to kačena, která je velká skoro jako husa, má tmavší maso a málo sádla. Je to jakýsi kříženec, chuťově nic moc.

Hufnágl

Husokachna prakticky neexistuje. Jde mularda, který je mezidruhový kříženec kachny pekingské a kachny ruánské a maso z mulardu je výborné a méně tučné oproti kachnímu masu jak ho známe.

paul1

Je opravdová, už jsem ji jedl u švagrové, celkem mi to chutnalo. Odkud je název, to netuším.