JájsemRaibek

Je humulus lupus jednoletka nebo ne?

Chmel nevímjaký je jednoletka nebo trvalka? Koupil jsem si ho a zasadil, chci udělat konstrukci, aby se mohl kolem ní pnout. Bude to takový vchod na zahradu. Ale jde mi o to, jestli je to jednoletka, dvouletka nebo snad pětiletka?

Nejlepší odpověď
gecco

Trvalka… Pokud nevymrzne…
A pokud nehodláš chmel sklízet tak, že celou liánu ustřihneš.
😉
Jen ji musíš vždy na jaře seřezat.

dr.luha

Je to sice trvalka, ale každé jaro roste odznovu ze země. Takže původní obrost zůstává suchý.