Mill

Je hudba nekonečná v rozmanitosti tónů a jejich kombinacích?

Vezmeme-li v úvahu, že lidstvo zaznamenává hudbu stovky let!

Nejlepší odpověď
Reezo

Teoreticky ano. Jelikož jsou i zvuky, které lidské ucho neslyší.
Stejně tak zrak, nevidíme všechno. Vidíme jen malou část.

Další odpovědi
arygnoc

i keď je konečný počet (počuteľných) tónov, je možné (teoreticky) vyprodukovať časovo nekonečnú hudbu (za skladbu považujeme i jeden tón, ale aj nekonečne dlho trvajúcu „pesničku“).

keďže riešenie každej rovnice, kde sa vyskytuje symbol ∞ má obor riešenia v limite buď -∞ alebo +∞ (alebo v oboch), znie odpoveď áno.

keby sme to obmedzili časom, tak odpoveď znie nie.

Kelt

Nejhlubší tón je C2 o f = 16 Hz, nejvyšší je c5 f = 4224 Hz, rozmezí je vlastně 8 oktáv.
V oktávě je 12 půltónů. Celkem tedy existuje 96 tónů. Mohu si vybrat libovolný tón, kterým začnu, a pak další a další. Mohu jeden tón několikrát opakovat, nebo hrát jiný tón. Možností je určitě mnoho , ale ne nekonečno. Tón je určen výškou – frekvencí,
délkou, intenzitou a barvou – typem nástroje. Když housle a flétna např hrají stejnou skladbu podle not, jedná se o stejnou melodií, nebo ne? Rozdílná barva zvuku. Jeden nástroj hraje stejnou melodii, s různou intenzitou, je jinak nastavený mentronom – i to je stejné, nebo už jiné? Nástroje hrají tóny, nebo akordy – opět je velké množsví hudebních variant, z nichž jsou některé libozvučné. Dále v hudbě existují také pomlky.
A nyní teoretická úvaha. Všechny melodie do určitého data by se zaznamenaly na obrovský HD podle zvuku byl by také k dispozici notový záznam těchto skladeb .
Nyní přichází skladatel s novou skladbou a ta se porovnává podle záznamu. Když se najde shoda se záznamem, znamená to, že skladba není originální. Ale co je shoda? Kolik tónů, akordů za sebou. Přehození taktů, hraní pozpátku. Hraní v různých tóninách a pod. Možností je jistě hodně, ale ne nekonečno.

Hamon

Samozřejmě. Už jen legatem je možné tón prodlužovat donekonečna, takže je nekonečně mnoho kmbinací.

arygnoc

reezo:

tak by som vás chcel vidieť na ultrazvukovom koncerte.

že by ste nepočuli ani píp.

to by bol zážitok.