Avatar uživatele
Bronzový

Je hrozně nepříjemné být Romem v České republice ?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Je jen posud sam ...:D toto video jsem vcera obdrzel od jednoho zdejsiho uzivatele a nestacil jsem se divit ..:) snad nebude naskodu kdyz ho zde pouziji..
cikan na chebske radnici .. http://www.youtube.com/… dost jsem se bavil...

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Stříbrný

Ti,kteří vysedávají celé dny tady v parku vypadají celkem spokojeně.


Avatar uživatele
Zlatý

Jestli jim to je nepříjemný ať jdou jinam nikdo je nedřží
Doplňuji:
badisko to je vono : jak mám platit když mi na to nedaj jak si to vůbec představuje cigan


Avatar uživatele
Zlatý

Nepříjemné to bude asi připadat těm "slušným", pracujícím, studujícím a starajícím se o rodinu Romům, kteří žijí normálně a v pohodě, jako většina obyvatel ČR.


Avatar uživatele
Zlatý

Sice nejsem cikán ani rom, ale podle chování většiny těchto mám pocit, že být jimi musí být zde velmi, velmi příjemné!!
To, proč neustále řvou, to jsou jen další benefity, které by chtěli :-D !
P.S: jako by jich chudáci neměli už tak dost.
Nepříjemné to je jen pro to málo z nich, co normálně pracují, či chtějí skutečně pracovat tak jako majorita. Při hledání nové práce se pak na ně pohlíží jako na ten jejich mnohem větší zbytek a každý zaměstnavatel je oprávněně opatrný. Naštěstí stačí většinou jen hodnocení předchozího zaměstnavatele a pomůže to.
Názor i převzatá zkušenost pracujících cikánů z okolí.


Avatar uživatele

Nevím jestli v celé ČR, ale v Č.B. jim je rozhodně dobře. Zatímco tzv. "radikálům" nebylo povoleno shromáždění 6.7. 2013 na nám.Přemysla Otakara II. a romská organizace www.romea.cz si zamluvila prostor na sídlišti Máj každý víkend až
do konce září na jejich "kulturně společenské akce" mají cikáni v Č.B. naší policií chráněnou zábavu. Není bez zajímavosti, že do obšancovéno města byl problém vůbec se v tuto sobotu vůbec dostat, ale mnoho cikánů odjinud bez problémů
do Č.B. na "jejich" akci dorazilo. Policie použila dosud nevyzkoušené zásahové postupy . Policejní zásah byl ostrým cvičením policie
na potírání očekávaných občanských nepokojů.
http://www.frantisekmatejka.cz /…
Není bez zajímavosti, že jedna známá procházela včera po sídlišti Máj v Č.B.
a cikánky na lavičce na ní pokřikovaly: Kde máš skiny? Dilino!"
Ano, cikáni se cítí po této stránce v bezpečí nejen v Č.B., ale zřejmě v celé Č.R.
Doplňuji:
Z dnešního shromáždění v Č.B.
Policii překvapila agresivita místních občanů

Největší bouři emocí však sklidil dotaz asi dvacetileté dívky, která konstatovala, že při demonstracích nešli ulicemi radikálové, ale především místní nespokojení občané. To připustil i vedoucí odboru jihočeské pořádkové policie Martin Souček.

"Překvapila nás ta agrese zejména vás místních občanů. Neměli jsme dobrý pocit, že musíme vést svůj zákrok proti většinové společnosti. Proto bychom vás znovu vyzval, abyste zvážili svoji účast na podobných demonstracích," upozornil Souček.


Avatar uživatele
Zlatý

Na túto otázku by mohol skutočne odpovedať len Róm (cikán), žijúci v Českej republike. Všetky odpovede od neRómov sú len pohľadom zvonku. Všetky odpovede, aj od Róma, záležia od uhlu pohľadu, životných skúseností a vplyvu médií a spoluobčanov bez ohľadu na farbu pleti.


Avatar uživatele
Stříbrný

neřekl, bych od státu mají skoro vše. Vybydlej jeden dům dostanou jiný.Nemakaj ale prachy od státu maj a ještě kradou a nejen železo.

Já bych jim nedal nic,každej normální člověk si na věci musí vydělat,u nich to ale moc neplatí.


Avatar uživatele
Pokročilý

Myslim, že předsudky tu jsou víc než VELKÝ. Takže jo, asi to neni uplně easy, ale ne všichni tu jsme zabednění rasisti, co hážou všechny do jednoho pytle. Šance na to se intergrovat tu je :-)


Avatar uživatele
Pokročilý

Jak kteří. Když vidíte na internetu nenávistné příspěvky, jak každý nenávidí romy, tak je to opravdu nepříjemný pocit. Jde o to, že každý si stěžuje, jak romové berou dávky, což je u většiny pravda, to nepopírám, ale i u bílých se najdou lidi, kteří je pobírají. A naopak, najdou se i slušní romové,kteří pracují a chovají se normálně.


Avatar uživatele
Zlatý

záleží komu ,)


Avatar uživatele
Zlatý

ešte sme si nezvykli žiť v multikultúrnej spoločnosti, preto máme tendencie posudzovať človeka podľa farby pleti či etnickej príslušnosti.
V Pakistane vraždia turistov, pritom chodím do pakistanskej reštaurácie (Belfast), kde je personál výhradne pakistanský a je veľmi milý, zhovorčivý. Mimo iné i pracovitý. Príkladov by sa našlo viac, i na Rómov, Arabov, Rusov či Američanov a iných, Čechov a Slovákov nevynímajúc
Keď sa naučíme komunitu vnímať ako skupinu jednotlivcov, prestaneme vnímať zlé/dobré ako vlastnosť komunity/etnika, ale budeme zlo/dobro vnímať ako vlastnosť jednotlivcov.


Avatar uživatele
Pokročilý

Nemám romskou národnost, ale českou, tak nemůžu porovnat. I když jak se znám, tak bych se nestyděla za žádnou národnost, ale možná pouze za své vlastní činy.


Avatar uživatele

To záleží na tom, jaký ten který Rom vlastně je. Lidé, kteří jsou zde zmíněni jako rasisté, ale většinou rasisté nejsou. Pokud někomu vadí kriminálníci, povaleči, darmožrouti, hulváti hulákající ve dne v noci, s nimiž nechce nic mít ani policie, pokud mu vadí lidé bez studu a bez nejmenší známky tolerance a slušnosti, je takový člověk rasista? Není!! Jestli se ale v převážné řadě příkladů takto chovají zejména příslušníci romské komunity, potom je romská komunita zřejmě taková. Prosil se někdo z Čechů a Moraváků o to, aby sem romové v celých houfech přitáhli? Sotva. Jaký je z nich užitek? Většina jich nepracuje a nikdy si ani nevyzkoušeli to, že práce šlechtí... Jsou to ve většině příkladů paraziti a příživníci.

Jak asi na romy pohlíží slečna, která si před pár měsíci dovolila v autobusové čekárně sednout se svým přítelem na lavičku proti romovi. Podívala se na něj a v tom momentě se dozvěděla jaká je pi.. a dokonce na ni tento "milý spoluobčan" za to vytáhl nůž. Mladý pár otřesený a zmatený takovou přívětivou reakcí rychle utekl. Venku pršelo, ale bylo tam bezpečněji. Mluvte mi tu o rasismu. Nezažila jsem nikdy, že by něco takového udělal bílý člověk, navíc za bílého dne a na veřejnosti. Když přijela policie, tak si divil, že byl někdo tak odvážný, že příslušníky zavolal. To jsme se potom dozvěděli, že nás podřeže všechny.
Člověk posuzuje podle jednotlivců, jenže téhle komunitě nikdo neodpáře, že je prohnilá, nespolehlivá, plná kriminálníků a špatně schopná asimilovat se do většinové společnosti. Hledat pár slušných romů dá velkou práci a při bližším zkoumání stejně přijdete na to, že děcka jsou záškoláci a rodiče žijí z dávek, protože jsou oba "na záda". Jojo a když jde občan "většiny" před posudkovou komisi, tak má smůlu, protože i v případě, že nese hlavu v podpaží, tak na invalidní důchod nárok nemá. Dost špatnou službu romům prokazují naši političní představitelé. Pokud tu budou jakékoliv rozdíly (navíc schvalované zákonem), tak situace bude nutně gradovat.
Nejspíš bude poslední dobou nepříjemné být Romem v České republice, protože hodně lidem už vadí to, jak bezostyšně žijí na náš úkor.


Avatar uživatele
Pokročilý

Buď v klidu, kdyby jim to bylo nepříjemný, tak by žili jinde, jenže nikde nedostanou zadarmo tolik jako u nás.


Avatar uživatele
Bronzový

Jak z kterého úhlu, spíš ne.
Je fakt, že nenávist vůči nim je velká. ALE! Komu by se nelíbilo dostávat dávky, mít výhody a tak podobně za nic?:) Asi každému.
Doplňuji:
hodí se tam spíš *Asi nikomu.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Bronzový

Reezo

badisko:
Jak mám žít, když nedostanu peníze od starosty nebo od státu? Co to je za hovna? Lidské právo má podle mě člověk, který chce pracovat a podporovat společnost jako celek. Samé vymlouvání..

Avatar uživatele
Zlatý

led

Nedávno tu bol problém, že človek musel pracovať, aj keď nechcel, dnes je to naopak, chce pracovať, ale nemá možnosti. Prepáčte, má možnosť, za minimálnu, pripadne ešte menšiu (na dohodu) mzdu, ak ho potenciálny zamestnávateľ zamestná. Platí to, prepačte za výraz, pre všetky farby pleti.

Avatar uživatele

anonym

ad led: kdo tady u té otázky řeší problém se zaměstnaností? Přečti si ještě jednou zadání a vyjádři se, ale ne o zaměstnanosti. O té otázka není!
Když už jsme u té otázky, tzn. zda je příjemné být Romem v ČR, tak celkem nechápu, proč zrovna Ty se
k tomu vyjadřuješ!
U nás, v Čechách máme své problémy, ale takové romské osady jako u vás v SR, tady v ČR nemáme. Vybydlená sídliště(CHanov atd.) ano, ale skutečné slumy jak jsou na Slovensku u nás nelze zatím vidět. Kdyby otázka zněla jak se žije Romům na Slovensku, co bys na to napsala? Některé otázky bys asi měla skutečně přenechat Čechům, to není problém jazykový, ale skutečně máme některé záležitosti "jinak".

Avatar uživatele
Zlatý

led

moja diskuzná poznámka bola k vyjadreniu užívateľa Reezo v tejto diskusii.
Prečítajte si oba príspevky ešte raz.
Pre vašu informáciu, diskusia slúži aj k vyjadreniu k diskusným príspevkom v otázke. Od toho je to diskusia.
"Diskuse od účastníků vyžaduje:
věcnost: věnovat se tématu a argumentovat, nikoli napadat nebo překřikovat,
otevřenost: nevylučovat nikoho, kdo může k danému tématu přispět;
poctivost: podstatné informace nesmějí účastníci zatajovat nebo tvrdit něco, čemu sami nevěří;
trpělivost: pochopení argumentů druhého může vyžadovat čas;
zdvořilost, která vyjadřuje společný zájem všech na každé věcné informaci."
http://cs.wikipedia.org/…

Avatar uživatele
Zlatý

led

Prepáčim vám vaše vyjadrenie "proč zrovna Ty se
k tomu vyjadřuješ!", mám právo sa vyjadriť, žijem v oboch štátoch.

Avatar uživatele

anonym

Právě proto bys bys měla"led" chápat, že tady na této poradně rozhodně nevyřešíme otázky okolo Rómů nebo cikánů...natož rozdíly v pojetí Slovensko a Čechy...

Avatar uživatele
Zlatý

led

Tu neriešime problém...
otázka, aj keď je zaradená v kultúre je názorová...
vyjadriť svoj názor na otázku má každý právo! Nik nemá právo zakázať druhému jeho právo vyjadriť svoj názor, neporušujúci zákon, pravidlá slušnosti a kódexu tejto stránky!

Avatar uživatele

anonym

Jsem daleka rtoho, abych bránila natož zakazovala (jak se ni snažíte podsunout) vyjádření nějakého -jakéhokoliv názoru. Otázka je o prpblému...tvůj koment je jaksi mimo . Ale nevadí...Piš dál, třeba se najde někdo, kdo to bude se zájmem číst. Já si to nemyslím. Led, ty jsi ta, co dřív bývala"život"? Názory na náši současnou situaci si vždy ráda prečítám.

Avatar uživatele

anonym

V odkazu badiska je charakteristický výrok (kandidující na Výrok měsíce) - "Chudoba nemá kde parkovat!!" (v souvislosti, že ti posctiví si prostě zaplatí parkovací kartu, ale to přece nemůžete chtít na někom, kdo byl odjakživa zvyklý parkovat zadarmo).
A spojení "Chudoba" a přitom majitel auta je jen další paradox a pokroucené myšlení.

Avatar uživatele
Zlatý

led

arygnoc, to dieťa na obrázku to pekne povedalo
"Keď sa naučíme komunitu vnímať ako skupinu jednotlivcov, prestaneme vnímať zlé/dobré ako vlastnosť komunity/etnika, ale budeme zlo/dobro vnímať ako vlastnosť jednotlivcov."
dávam mu ´duble palček´

Avatar uživatele
Zlatý

arygnoc

ďakujem.

 

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3818
Zlatý Drap 2282
Zlatý led 1647
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý marci1 1275
Zlatý quentos 1183
Zlatý Kepler 869
Zlatý mosoj 846
Zlatý gecco 818
Zlatý vagra 799

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.