quentos

Je hrdinství přecházet zvýšenou teplotu?

Slyšel jsem, že ženy to prý běžně dělají a vysmívají se chlapům, že se sedmatřiceti uléhají do postele. Je tento přístup ovšem správný? Preferují ženy počkat si, až je skosí něco horšího? Sedmatřicet je všeobecně přece již „signálem, že se něco děje“ – pamatujete-li na staré rtuťové teploměry, byl u sedmatřicítky červený puntík. Co myslíte?
Doplňuji:
Ella: přečtěte si otázku pořádně. Netvrdím, že muži to nedělají, avšak u žen je to nejen běžnější, ale navíc toho zneužívají k šovinistickému vysmívání se druhému pohlaví. O to tu jde. Toho se od mužů v životě nedočkáte.

Nejlepší odpověď
annas

Není to hrdinství, ale hloupost. Všechny choroby, které si člověk nevyléčí, se „ukládájí“ v těle, oslabují energticky ledviny, plíce a játra atd. Důsledky se projeví mnohem později. Takže zdání klame.

Další odpovědi
anonym

hrdinství to není,spíš blbost,ale bohužel když manžel není doma a já jsem na děti sama,tak mi nic jiného nezbyde než zatnout zuby a fungovat jakobych žádnou teplotu,nebo nachlazení neměla,i když bych si radši lehla a vypotila se

ten který je

Bohužel někteří zaměstnavatelé dělají nátlak na své zaměstnance i při vysokých horečkách.To se vše jednou vrátí v podobě infarktu a jiných nemocí.No co tak se přijme někdo novej…

anonym

Ten teploměr s puntíkem mám dodnes,snažím se ,když mám nad"puntík"nedělat nic namáhavého,ale do práce musím,tam bych dostala puntík v černé barvě.Manžel je na tom stejně jako já,nic,co by naznačovalo,že má smrtelnou nemoc mužů na 7 písmen u něj nepozoruji.

ReHu

Určitě to není hrdinství.
Také to je indivindy. Já při 37 st C už skoro nežiju a jiný je naprosto v pohodě.

led

Súhlasím, že pri zvýšenej teplote naozaj treba poľaviť v práci a aspoň si oddýchnuť. A nielen pri teplote, niekedy stačí, keď sa človek zle cíti. Žiaľ, mnohí zamestnávatelia trvajú na práceschopnosti „až do bezvedomia“. Peniaze sú prvoradé, až potom človek.
Jednu akciu som napríklad odpracovala s nekrvavou zlomeninou zápästia (stala tesne pred akciou). Poriadateľ: „keby nebola akcia, bola by to medzinárodná blamáž!“ Po skončení už čakal operačný stôl. Nepovažujem to za hrdinstvo, skôr hazard so zdravím. Ale ani sa nežalujem. Je to realita života ranného kapitalizmu u nás.

Bunnik

To, že má někdo 37 ještě nic moc neznamená. Pokud se necítí vysloveně špatně, stačí zvolnit tempo, čajíčkovat a jít si večer dřív lehnout. Zachumlat se do peřin na dva týdny jen pro lehce zvýšenou teplotu podle mého není správné. Důležité je, jak se člověk cítí.

Btw. Ad muži vs. ženy: U nás to je přesně tak, když se můj přítel necítí dobře, je celý den zkažený, na všechny je protiva a člověk aby se mu vyhýbal… zatímco, když já si stěžuju na nějaký nešvar, hned jsem hypochondr :D (a přitom nejsem, jen mám hodně nemocí :))

Marshiinek

ne

GM

Přecházet zvýšenou teplotu není hrdinství, dělá to většina lidí které znám. Hrdinství je zůstat se zvýšenou teplotou doma, tj. mít absenci v práci, a dávat tak zaměstnavatelům příčinu k propuštění. Nebo spíš k neprodloužení pracovní smlouvy, neboť velká část lidí pracuje opakovaně na dobu určitou po dlouhou dobu. Pokud je nám opravdu zle, vybíráme si na marodění dovolenou, která je určena na zotavenou, nebo si zameškané dny napracujeme, je-li to možné.

Ella

proč zrovna ženy???!! Muži taky můžou přejít zvýšenou teplotu! nemělo by se to, ale vždycky existuje nějaké ale…
Na to, že jsme jeden den měla zvýšenou teplotu mi žádný lékař potvrzení nedá, navíc kdo by za mě šel do práce? Nehodlám mít absenci jenom kvůli jednomu stupni nad „normálem“, těžko to pak budu vysvětlovat…