Marek Adamec

Je houba zelenina?

Nejlepší odpověď
Kepler

Ne, není to ani rostlina, i když tam byly dříve řazeny. Nyní to je samostatná říše organismů. Z kulinářského hlediska jedlé druhy slouží jako potravina s malou kalorickou hodnotou nebo jako pochutina. Jsou bohaté na vitamíny a minerální látky.
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Houby#Vyu%C5%BE­it%C3%AD_hub_%C4%8Dlov%C­4%9Bkem

Další odpovědi
Drap

Houby jsou zvláštní kategorie. Ty pěstované na plantážích by snad bylo možno do zeleniny řadit. Jinak jsou to buď houby, nebo patří mezi lesní plody. Otázka je nepřesná. Je to stejné jako když se zeptáš, zda ryby jsou zvěřina.

Rokio

Není to zelenina.

aliendrone

Ne, ale myslím, že z_lenina teď už nějaké houbičky/plísničky jistě rostou. ;) :)

BTW – kdo z vás rozbíjel první éčko ve slově zelenina na zelinářstvích? ;) :D

zjentek

Houby jsou plísně!

Drape, tomu se snad ani nedá věřit, že houby jsou lesní plody. Už sis někde koupil bonbóny s chutí hub?
Zadruhé mně otázku „jsou ryby zvěřina?“ polož tak, aby nebyla nepřesná. Díky, zjentek (;

ivzez

Není, houba je houba.

NikolOki

Ne Ani Ovoce Ani Zelenina

cochee

@zjentek: nepřesné – všechny plísně jsou houby, ale ne všechny houby jsou plísně. Řečeno „matematicky“ – plísně jsou podmnožinou hub.

zjentek

Díky, nominace.