sandy45

Je houba růžovka/masák/vhod­ná k sušení?

Nejlepší odpověď
beer

Já je suším ve směsích běžně. Vydrží aniž by se rozdrobily sice jen mladé, pevné, ještě kulovité plodnice, ale to nevadí. I ty drobné kousky dělají ve směsích výtečnou chuť ! ))

Další odpovědi
baghira

Asi by to šlo, ale na sušení jsou lepší masitější houby (hřiby, kozáky…)
Masáky většinou podusím a zmrazím.

quentos

je vhodná k všestrannému užití. Ale jak říká kolega, na sušení jsou lepší adeptky.

Zdroj: Pilát – Ušák: Atlas hub