Rokio

Je horší, když se o ženě řekne, že je slepice, nebo kráva? Kterých významů nabývají dané nadávky?

upozornění: Tato otázka nemá za cíl nikoho urážet. Má pouze informativní charakter.

Nejlepší odpověď
annas

Těžko říct. Zřejmě ten, kdo tyto nadávky používá, nemá ponětí, že uvedení tvorové jsou inteligentní, takže uráží ženy stejně jako slepice a krávy. Kráva – hláska „r“ zní zvukomalebně, takže i tato nadávky působí hůř.

Obě nadávky zřejmě vznikly v době, když si lidé přestali zvířat vážit.
Dávno v minulosti byly krávy i slepice užitečné, takže kdo měl zvířectvo, určitě měl před druhými respekt.

Jde o hanlivé pojmenování žen, které jsou brány jako méně inteligentní.

1. Kráva

Myslím si, že nadávka kráva vznikla podle její nemotornosti, velikosti, pomalosti, takže vypadá jako líná. Krávy jsou totiž velmi inteligentní, mají dobrou paměť na toho, kdo jim ublížil.

Nadávka zobecněna, i když je neoprávněná, jak se můžete dočíst i v odkazu..

Viz odkaz
http://zajima­vosti.info/chy­tre-a-sikovne-kravy-chytre-a-sikovne-kravy/

2. Slepice je inteligentní tvor

Nadávka zřejmě vznikla podle toho, že se slepice stará o kuřata, stejně jako žena, která nepracovala a pečovala o děti, připadala zřejmě mužům jistým způsobem „omezená“., zkrátka kvočna.

„Slepičí holky umí spolehlivě řešit i složitější problémy, chápou zákon příčiny a následku. Umí si i navzájem předávat osvojené znalosti a zkušenosti.“atd.

https://www.go­ogle.com/sear­ch?client=fire­fox-b-d&q=99-8-fascinujicich-skutecnosti-o-slepicich.html

Podobné otázky na tyto nadávky jsou v archivu.

Další odpovědi
led

Nie každá nadávka musí byť chápaná ako nadávka. Zo slepice a kravy je úžitok nielen za života, ale aj po smrti. Môžu to muži povedať o sebe?

upozornění: Tato odpověď nemá za cíl nikoho urážet. Má pouze informativní charakter.

Kepler

Má-li to být urážka, vyjde to na stejno. Ženské ale nejsou jen hloupé. Co takhle jim občas polichotit jako chytrým stvořením a titulovat je jako opice nebo straka? Chudáčci zvířátka, čeho se ještě nedočkají…

EKSOT123

Ty významy bych tu na odpovědích radši moc detailně nepitval…
Ještě se používá koza, husa, káča, zmije, pijavice, můra, sůva…, kočka… – ale ta už je na začátku dlouhé série kladných zvířecích přirovnání.
„Tak co ta vaše sousedka, už si někoho našla?“ „Jo, dokonce veterináře!“ „Znamenité, vypadá jako koza …“

Mc Merkurion

… no, slepice jsou asi inteligentnější, měly dřív vyhraženej i vysílací čas v tv, no, a krávy, myslím si, že jsou určitě chytřejší než ti, co si myslej, že je kráva fialová …
… o dané ženě nikdy neříkám, že je kráva či slepice, jen drbny v okolí jsou pořádný slepice, pár krav taky znám, ale to i volů …
… z mého hlediska, slepice je vyjádřením blbosti, kráva totálního odpadu a k***vou nazvem tu, co nás neskutečně s**re … ale skutečnej džentlmen takto ženy nepolmenovává, ani jim tak nenadává (NAHLAS) …