Rokio

Je horší gamblerství, nebo alkoholismus?

Gambler může teoreticky i vyhrát a rovněž samotné gamblerství nepoškozuje fyzické zdraví. Naproti tomu alkohol je jediná droga, která má i kladné účinky, ale to je asi tak všechno.

Která závislost myslíte, že je horší?

Nejlepší odpověď
annas

Gamblerství je závislost stejně nebezpečná jako alkohol či drogy.

Gambler svou závislost neovládá, myslí jen na hru, nehledí na problémy, ignoruje problémy a zanedbává vše ostatní. Ničí život sobě i rodině, pokud v ní žije. Sám neumí přestat, zvláště když se mu občas daří něco vyhrát. Jinak ubližuje sobě i okolí, ale nedokáže přestat.
Je psychický nemocný,
--

Zda je alkoholismus horší nebo lepší, či naopak, je zbytečné řešit. Alkoholik i gambler slibují, že přestanou, oba jsou jistým způsobem nemocní, i když pohled na opilého člověka není příjemný. Především ale trpí jejich okolí, to nějak nechtějí vidět.

Všechna onemocnění jsou původu psychosomatického, takže psychika ohrožuje i fyzické zdraví. I když u alkoholika to jde zřejmě rychleji.

Život s jakýmkoliv závislým člověkem má svá úskalí, často domácí násili, agrese, nedostatek peněz, dluhy, odina pro něho nic neznamená atd. Bohužel, mnohy negativní roli hrají tzv. kamarádi z mokré čtvrti, kteří nejsou dobrým příkladem. Stejně tak gambleři se asi ovzbuzují …

Snad se dá něco udělat, pokud se „závislák“ smá rozhodne a začne se léčit .. jenže musí mít opravdu silnou vůli a chtít …

Další odpovědi
Kepler

Těžko porovnávat, společné mají jen to, že jde o patologickou závislost. Znám případ, kdy gambler přišel o dva baráky, naproti tomu alkoholiky, kteří nepřišli o nic a jsou vcelku snesitelní. Není to ale pravidlem, těžký alkoholismus znamená rozpad osobnosti a propad na dno společnosti.

Shoehardt

Obojí je ve výsledku svinstvo stahující ke dnu nejen dotyčného, ale také jeho nejbližší rodinu. V případě gamblerství jsou to napůjčované velké částky peněz, v případě alkoholismu peníze, průšvihy, domácí násilí…

Je to prašť jako uhoď.

ivzez

Závislost je závislost bez ohledu
na to, na čem je člověk závislý.

Alkohol nemá kladné účinky.

Mluví se o tom, že by víno v malém množství mohlo prospívat
srdci, ale pokud vím, prokázáno to zatím nebylo.

Vím ze zkušenosti jenom o Prazdroji,
který pomohl několika mým známým
se zbavit ledvinových kamínků.

Ovšem teď se píše, že účinek nebyl prokázán, tak
nevím → možná, že mým známým pomohla „víra“.

marci1

Nedá se říci, co je horší. Jelikož jsem znala jednoho gamblera, tak bych skoro řekla, že gambling je horší. Jelikož měl plno půjček, které nemohl splácet, bylo mu dokonce i vyhrožováno napadením. ☹
A vůbec nejhorší je: když je gambler ještě alkoholik!

autacek

Alkohol nemá žádné kladné účinky.