Rokio

Je hodnotnější být zdvořilý a slušně vychovaný člověk, nebo být člověk s nadprůměrnou empatií?

Nejlepší odpověď
Drap

Nelze hodnotit. Musel bys stanovit kriteria pro hodnocení.

Další odpovědi
ivzez

K čemu je vzdělání, peníze majetek, chladná zdvořilost
a formální slušnost u člověka, který nemá cit pro jiné?

Je slušný člověk, který nepoužívá vulgarismy,
ale nebere ohled na okolí? (Podle mne ne.)

Kelt

Nezáleží na tom jaký jsi, ale v jakém jsi prostředí. Někde se to nehodí, nebo to někdo nemusí správně pochopit. Slušnost, empatie a další věci nejsou to nejdůležitější. Jsou například lidé, kteří hodnotí dalšího podle toho, zda pozdraví, nebo ne, nebo řeknou děkuji a prosím.
Velmi často jsou situace, kdy je třeba jednat. použít ostrou mluvu. Například lidé jsou na potápějící se lodi, nebo na opuštěném ostrově a vždy se najde člověk, který ty ostatní vyburcuje. „To tu chceš umřít, zvedni se, nevzdávej se …“ Pochybuji, že takové – prosím vás, buďte tak hodný a zvedněte se, a začněte se hýbat. Možná, že se za hodinu utopíme ( sežere nás tygr nebo kanibalové) by mělo v tomto případě hodnotu.