England1522

Je hodně když…

Ahoj chci jít na obor instalatér a po zkoušce bych šel k nějaké firmě a pak po 2 až 3 letech bych šel pracovat sám na sebe a chtěl bych mít 200 kč za hodinu a pracoval bych na tom 2 dny a 200 kč na hodinu je málo nebo bych měl zvýšit cenu na hodinu?? děkuju :)

Nejlepší odpověď
anonym

Víš co, podívej se pod nohy. Dobré je plánovat si budoucnost ale stát při tom pevně na zemi. Ještě jsi se ani nevyučil a už si počítáš zisky. To je více než špatně. Teď se uč ve škole, abys měl slušné známky. Hloupý instalatér je k ničemu. Potom se koukej něco naučit v „učení“ a teprve potom zvažuj, co budeš dělat a kolik si za to budeš smět říct.
Upozorňuji Tě na drobný detail – hodně komponentů se dnes v této oblasti vyrábí tak, že nemusíš ani shánět instalatéry. Tak abys potom s těmi dvěma stovkami na hodinu neseděl doma a bez práce.

Další odpovědi
terry

Zvýšit cenu si můžeš, pokud bude někdo, kdo ti to zalatí. A taky není úplně snadný najít dostatek práce.
Instalatérů je dost.

anonym

Hotové peníze, které jsou k volnému použití se počítají jenom ty, které leží
po zdanění doma na stole. I případný zákazník si najde snadno zkušeného machra, který mu zakázku zhotoví rychle, levně a dobře.
Až budeš mezi takové patřit, budeš mít jistě dost zakázek a budeš se mít co ohánět jako každý jiný živnostník a nepředstavuj si, že ti bude stačit k uživení pracovat dva týdnu.

anonym

Bez ohledu na tvé iluze, by sis měl neprve ozřejmit zákonitosti trhu.
Fakturační cena u OSVČ je po daňových odvodech zhruba poloviční, navíc HZS (hodinová zůčtovací sazba), se v kalkukacích má používat výhradně u tzv. neměřitelných položek (zajištění materiálu, logistika, diagnostika, dohledání projektových podkladů, scvalovací řízení, prostoje a řada dalších), na vše ostatní jsou ceníky stavebních a montážních prací, případně, dnes preferovaná smluvní cena zakotvená ve SoD (Smlouva o dílo). – (viz jirkajirka)
Obzvláště v dnešním období recese, ti nikdo nebude plati plané flákání na „časovku“.
Pokud by tě zajímaly lukrativní sazby, tak IT mají až 500 – 900 Kč/hod., advokát může mít i 3 tis. za pouhou konzultaci, exekutor i 7 tisíc za tzv. paušál vymáhacího poplatku, soudní znalci ještě více a takový politik, (pokud bychom šli do extrému) – i 6 mega za 5 minut v krabici od vína.
Zjevně na nic z toho nemáš, tak se vrať na zem místo bleskového zbohatnutí se snaž být kvalitním a poctivým řemeslníkem, což trvá pár let, přes noc se zbohatne akorát v pohádkách pro naivní diváky a děti v TV.
ad terry – skutečně kvalitních, poctivých a nepžedražených instalatérů nebude nikdy přebytek, spíše naopak. Za posledních 9 let i profesionální personální agentury žehrají nad trvalým a vzestupným úbytkem řemesel a technických profesí. Učňáky mizí či krachují pro nedostatek uchazečů a staří mistři kvapem vymírají.
Viz občasné zprávy, kdy se na některé obory hlásí méně, než desítka učňů v celé republice.

jirkajirka

Dnes po zkušenostech s různými podvodníky ,kteří si mohou napočítat hodin neurekom.Jedině platba dohodou za zhotovenou práci.