Avatar uživatele
England1522

Je hodně když...

Ahoj chci jít na obor instalatér a po zkoušce bych šel k nějaké firmě a pak po 2 až 3 letech bych šel pracovat sám na sebe a chtěl bych mít 200 kč za hodinu a pracoval bych na tom 2 dny a 200 kč na hodinu je málo nebo bych měl zvýšit cenu na hodinu?? děkuju :)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3116 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Víš co, podívej se pod nohy. Dobré je plánovat si budoucnost ale stát při tom pevně na zemi. Ještě jsi se ani nevyučil a už si počítáš zisky. To je více než špatně. Teď se uč ve škole, abys měl slušné známky. Hloupý instalatér je k ničemu. Potom se koukej něco naučit v "učení" a teprve potom zvažuj, co budeš dělat a kolik si za to budeš smět říct.
Upozorňuji Tě na drobný detail - hodně komponentů se dnes v této oblasti vyrábí tak, že nemusíš ani shánět instalatéry. Tak abys potom s těmi dvěma stovkami na hodinu neseděl doma a bez práce.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
terry

Zvýšit cenu si můžeš, pokud bude někdo, kdo ti to zalatí. A taky není úplně snadný najít dostatek práce.
Instalatérů je dost.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Hotové peníze, které jsou k volnému použití se počítají jenom ty, které leží
po zdanění doma na stole. I případný zákazník si najde snadno zkušeného machra, který mu zakázku zhotoví rychle, levně a dobře.
Až budeš mezi takové patřit, budeš mít jistě dost zakázek a budeš se mít co ohánět jako každý jiný živnostník a nepředstavuj si, že ti bude stačit k uživení pracovat dva týdnu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Bez ohledu na tvé iluze, by sis měl neprve ozřejmit zákonitosti trhu.
Fakturační cena u OSVČ je po daňových odvodech zhruba poloviční, navíc HZS (hodinová zůčtovací sazba), se v kalkukacích má používat výhradně u tzv. neměřitelných položek (zajištění materiálu, logistika, diagnostika, dohledání projektových podkladů, scvalovací řízení, prostoje a řada dalších), na vše ostatní jsou ceníky stavebních a montážních prací, případně, dnes preferovaná smluvní cena zakotvená ve SoD (Smlouva o dílo). - (viz jirkajirka)
Obzvláště v dnešním období recese, ti nikdo nebude plati plané flákání na "časovku".
Pokud by tě zajímaly lukrativní sazby, tak IT mají až 500 - 900 Kč/hod., advokát může mít i 3 tis. za pouhou konzultaci, exekutor i 7 tisíc za tzv. paušál vymáhacího poplatku, soudní znalci ještě více a takový politik, (pokud bychom šli do extrému) - i 6 mega za 5 minut v krabici od vína.
Zjevně na nic z toho nemáš, tak se vrať na zem místo bleskového zbohatnutí se snaž být kvalitním a poctivým řemeslníkem, což trvá pár let, přes noc se zbohatne akorát v pohádkách pro naivní diváky a děti v TV.
ad terry - skutečně kvalitních, poctivých a nepžedražených instalatérů nebude nikdy přebytek, spíše naopak. Za posledních 9 let i profesionální personální agentury žehrají nad trvalým a vzestupným úbytkem řemesel a technických profesí. Učňáky mizí či krachují pro nedostatek uchazečů a staří mistři kvapem vymírají.
Viz občasné zprávy, kdy se na některé obory hlásí méně, než desítka učňů v celé republice.

2 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?anonym, www Nahlásit

Avatar uživatele
jirkajirka

Dnes po zkušenostech s různými podvodníky ,kteří si mohou napočítat hodin neurekom.Jedině platba dohodou za zhotovenou práci.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce